1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ankara’nın içme suyu pırıl pırıl, tertemiz ve kaliteli
Ankara’nın içme suyu pırıl pırıl, tertemiz ve kaliteli

Ankara’nın içme suyu pırıl pırıl, tertemiz ve kaliteli

Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığı’na bağlı Su Kalite Kontrol Şube Laboratuarı’nda şehir şebeke su analizlerinin, Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa...

A+A-

Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığı’na bağlı Su Kalite Kontrol Şube Laboratuarı’nda şehir şebeke su analizlerinin, Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Birliği Standartları göz önüne alınarak yapıldığını vurgulayan ASKİ yetkilileri “1-30 Nisan 2014 tarihleri arasında raporlaştırılan su analiz sonuçlarına göre Başkentliler, musluklarından akan suyu güven içinde tükettiler.

Başkent’in içme suyu her zaman tertemiz, pırıl pırıl ve güvenilir. ASKİ Genel Müdürlüğü, Ankaralıların, geçtiğimiz ay da (Nisan) musluklarından akan içme suyunun her zaman olduğu gibi tertemiz ve içilebilir nitelikte olduğunu açıkladı.

ASKİ yetkilileri, “Şehre verilen içme suyu her zaman olduğu gibi yine temiz ve içilebilir. Başkentliler, musluklarından akan suyu tereddüt etmeden güven içinde kullanabilirler” dediler.    

Başkent’in içme ve kullanma su ihtiyacını karşılayan ASKİ’nin, her gün farklı noktalardan numuneler aldığını hatırlatan yetkililer, numunelerin fiziksel, kimyasal ve bakteriyolojik analizleri yapılarak, suyun kalitesinin kontrol altında tutulduğunu kaydettiler.

ASKİ Genel Müdürlüğü ile Ankara İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Ankara’nın içme suyu şebekelerini kapsayan sabit odak noktaları ile İvedik, Pursaklar ve Çubuk arıtma tesisleri çıkışlarından nisan ayı süresince alınan su numunelerinin analiz sonuçları hakkında bilgi veren ASKİ yetkilileri, şunları ifade ettiler: “Başkent’in farklı odak noktalarından her gün aldığımız su numunelerinin fiziksel, kimyasal ve bakteriyolojik analizlerini akredite olmuş laboratuarlarımızda gerçekleştiriyoruz. Geçen ay da yapmış olduğumuz analizler sonucunda da Başkent içme suyunun, WHO (Dünya Sağlık Örgütü) standartlarına uygun olduğu bir kez daha belgelendi.”

ankaranin suyuArıtma Tesisleri Daire Başkanlığı’na bağlı Su Kalite Kontrol Şube Laboratuarı’nda şehir şebeke su analizlerinin, WHO (Dünya Sağlık Örgütü) ve EEC (Avrupa Birliği Standartları) göz önüne alınarak yapıldığını vurgulayan yetkililer, “1-30 Nisan 2014 tarihleri arasında raporlaştırılan su analiz sonuçlarına göre Başkentliler, musluklarından akan suyu güven içinde tükettiler. Yüzlerce odak noktası, İvedik, Pursaklar ve Çubuk Arıtma Tesisleri başta olmak üzere paket arıtma tesisleri çıkışlarından alınan su numunelerinde yapılan fiziksel, kimyasal ve bakteriyolojik kontrollerin tamamının TSE’ye uygunluğu bir kez daha kanıtlandı” dediler.

Bu haber toplam 581 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.