1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. AMERİKA SURİYE’DE NE İŞİN VAR
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

AMERİKA SURİYE’DE NE İŞİN VAR

A+A-

Dış güçler dün Irak’ta hangi oyunları oynadıysa, bu günde Suriye’de onu uygulamaya çalışıyorlar, bilhassa Amerika Suriye’nin kuzeyinde, bilhassa kuzeydoğusunda kürt devleti kurdurmak istiyor. Bunun örneği Irak’ta oluştu Irak’ın kuzeyinde kürt devletini kurdurdular. Bunu yurdumuzda da uygulamaya çalışıyorlar, bu şimdilik düşünce değil seneler önce ‘Çekiç güç’ uygulamasıyla başlattılar, ta o zamanlardan beri terör örgütlerini eğittiler, silahlandırdılar. Bu onların sinsi düşüncelerinin bir parçasıydı. Peki biz ne yaptık o zaman eğitilen, silahlandırılan teröristle birkaç çapulcu dedik yani umursamadık. O umursamadığımız terör örgütlendi, masum halkın bir kısmını kandırarak bir kısmını da korkutarak saflarına çekmeye başladılar.

                Türkiye Devleti buna senelerce aldandı. Amerika müttefikimiz ya onlardan zarar gelmez diye gaflete daldılar, onlar bu arada yurdun bir kısmını kağıt üzerinde böldüler şehrin birini bile başşehirleri yaptılar. Bu durum kabul edilemezdi nitekimde öyle oldu. Kalleş Amerika’nın da niyeti iyice belli olunca bilhassa 900 kmlik sınırımız olan Suriye ile bunu çözmeyen devletimiz yurdumuzun sınırlarının korunması için kendi göbeğini kendi kesme kararı alarak öncelikle şehirlerimizi taciz atışlarıyla rahatsız edilen yöreleri temizledi, ondan sonra da kandili ve çevresini zararsız hale getirdi, sıra Suriye’nin kuzey doğusuna geldi orada da temizlik yapmak zorundaydı onun için Amerika ile birlikte hareket yapma kararı aldı ama ona Amerika’nın uyması mümkün mü çünkü damarında kalleşlik ve kötü niyet var, o nedenle oradaki teröristlerin eğitmeye silahlandırmaya devam ediyor, bir bakıyorsunuz denetleme uçuşları yapıyor bir bakıyorsunuz binlerce tır silah yardımıyla teröre destek veriyor.

                Bu kadar ikiyüzlülük olur mu? Onlara göre bu kalleşçe davranış normal çünkü onların amacı Suriye’nin kuzey doğusunda teröristlerin desteğiyle bir kürt devleti oluşturmak, buna uluslararası güçler sevinir göz yumar ama Türkiye Devleti göz yumamaz çünkü sınır komşusu kendi yurdunun güvenliği için böyle bir yanlışın içinde bulunamaz, son çaresi kendi yurdunu koruması için kendi güvenliği için son kararının güvenli bölge oluşturup, yurdumuzda bulunan mültecilerin kendi yurtlarına dönmelerini sağlamak için en doğru yolu bulmaya çalışmaktadır. Bu terör belası kırk senedir ekonomimizin kanını emdi, civa gibi genç Mehmetçiklerimizin şehit olmalarına, binlerce gazilerimizin sakat kalmalarına sebep olmuştur bunun bir an önce bitirilmesi onun için her yolun denemesi gerekmektedir, Türkiye Devletinin gördüğü zararlar uluslararası gücün umrunda bile değil Avrupa birkaç bin mülteciden korkuyor, Amerika on bin km uzakta omu düşünecek, hatta Amerikalı bir yetkili terörü besleyelim, güçlendirelim orada Amerika’nın askeri ölmesin terör Amerika adına o işi görsün diyebilmektedir.

                Bütün bu durumlar karşısında aziz milletim birlik olmak, bir olmak zorundayız yurdumuzun içinde fikir ayrılıklarımız olur olsun, konuşarak bunları çözeriz mesele yurdun savunması söz konusu olunca ayrılıklar olmaz zaten uluslararası güçlerin aradığı milletimizin arasını açmak, milletimizin arasına nifak sokarak bundan faydalanmaktadır. Bu millet ne kadar ayrı düşüncelerde olursa olsun, amaç yurdun savunması olunca o düşünceleri rafa kaldırır birlikte kükrer pis niyetlilerin niyetlerini kursaklarında bırakır bu milletin kültürü, kanı bunu gerektirir, bayrağının yurdun her köşesinde dalgalanması, ezanın her camide okunabilmesi, İstiklal Marşının her toplumda söylenmesi için ne gerekiyorsa yapar, bunu yaparken 82 milyonun sedası her yerde duyulur. Onun için Amerika senin ne işin var bizim komşularımızın topraklarında. Bizim sınırımızı biz koruruz senin amacın başka, bunu bütün uluslararası güçler bilmelidir.

Bu yazı toplam 468 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.