1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. AMERİKA SENİN DERDİN NE?
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

AMERİKA SENİN DERDİN NE?

A+A-

Adı büyük yaptıkları hiç büyüklüğüne yakışmayan Amerika, sen beş kıtadan birini temsil ediyorsun ama bu büyüklüğünü iyiye kullanmıyorsun. Senin gibi düşünmeyen senin emirlerini dinlemeyenleri kendine düşman ilan ediyor her türlü baskıyı yapmaya kendine kul etmeye çalışıyorsun. Büyüklük bu değil ki… Büyük anlayışlı olur, büyük şefkatli olur, büyük koruyucu olur. Bunların hiçbiri sende yok. Bir varillik petrol için petrolün çıktığı yeri işgal etmeden oradaki insanları öldürmekten çekinmeyen, insanlıktan nasibini almamış bir büyüksün.

Türkiye’ye karşı dost gibi görünüp menfaatine zarar geleceğini düşündüğün zaman dostluğu bir anda silen nankörün birisin. Türkiye’yi Türk Askerini nasıl unutuyorsun. Kore’de ki savaşta senin itibarını kurtaran o Türk Askerini değil miydi? Nerede bir ihtiyaç hasıl olsa her zaman senin yanında olan Türk Askeri değil mi? Sen bunları Kıbrıs harekatlarında unuttun. Benim silahımı kullanamazsın dedin, ambargo uyguladın. Türkiye bu nankörlükleri hiçbir zaman unutmadı ama yine de seninle dost olarak yaşamaya devam ediyor. Sen hala utanmıyor Yunanistan ve Kıbrıs’ta Rum kesiminin yanında yer alıyorsun.

Senin Doğu Akdeniz projesinde ne işin var. Mısır’ı, İsrail’i ve Arap uşaklarını Türkiye’nin üstüne salıyorsun. Avrupa’da ki uşaklarına destek çıkarak güya Türkiye’yi sıkıştırmaya çalışıyorsun. Ne yaparsanız yapın Türkiye eski Türkiye değil. Kendi ihtiyacını karşılayan, kimseye muhtaç olmayan bir duruma gelmiştir. İster sen ister Avrupa ambargo uygulasın sizler Türkiye’den daha çok zarar görürsünüz. Sizin asli göreviniz terörü desteklemek. Elinde kalmış silahlarını onlara paralı, parasız vermek. O silahları Türkiye için kullandırmak. İşte senin dostluk anlayışın budur.

Suriye’de demokrasiyi getirdin mi? Yoksa tespit ettiğin petrol kuyularının başına mı oturdun? Suriye’de hangi perişan Suriyeliye sahip çıktın? Senin derdin bu değil ki… Senin derdin petrol ona da kavuştun. İşte senin büyüklüğün ve buna benzer davranışlardır. Senin bir eşinde sömürgeler ustası Fransa esti yağdı Yunanistan’a silahlarını sattı hıçkırığı kesildi.

Sizler bunu yaparken Türkiye hiç petrolden bahsetti mi? Kimsenin toprağında gözü olmadığını her zaman söylemiyor mu? Sizler Afrika’yı sömürürken Türkiye susuz Afrikalıya su kuyuları açarak, hastaneler yaparak, yiyecek içecek yardımları yaparak insanca yaşamalarını düşünüyor. Bunları düşünerek sizlerle Türkiye arasındaki farkı görebilirsiniz bu size yeter. İşte büyük olmanın sorumluluğu budur.

 

Bu yazı toplam 5015 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.