1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. AMERİKA PATRON YA!
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

AMERİKA PATRON YA!

A+A-

Amerika kendisini dünya milletleri yanında patron zannediyor. Her şeyi ben bilirim, her şeyi ben planlar ben uygularım. Benim bu planlamama uymayanlara yan gözle bakar onları planlamama uymaya zorlarım, yine de uymazlarsa o zaman zor kullanırım. Bu zor önce ekonomik sonra da askeri yardımları kısarak başlar. Bu zorlamalarla dünyada birçok devleti emri altına aldı. Bunu 1974 Kıbrıs Barış Harekatında bize de uyguladı. O zamanlarda devletimizi zor durumda bıraktı ama yine de Barış Harekatını önleyemedi. Türk askeri Kıbrıs’a çıktı amacına ulaştı.

Devletimiz 1974 Barış Harekatındaki ambargolardan çok ders çıkardı. O zamandan itibaren kendi göbeğimizi kendimiz keselim. Bu küffarlara muhtaç olmayalım diyerek silah sanayimizi kurmaya ve çalıştırmaya başladı. O zamanlarda başlatılan kendi ihtiyacını kendin karşıla çalışmaları zamanımızda meyvesini vermeye, ordumuzun her türlü ihtiyacının %75’ini üretmeye başladı. Bugünkü devletimizin durumu başta Amerika olmak üzere bazı Avrupa devletlerini -bunun başında Fransa gelmektedir- rahatsız etti. Nedeni belli, artık onlara boyun bükmüyorduk. Kendi göbeğimizi kendimiz kesiyorduk.

Şunu da hiç unutmayalım: Devletler arasında daimi küskünlük ve kızgınlıklar olmaz. Karşılıklı menfaatler olduğu zaman küskünlükler unutulur. İşte o zaman menfaatler meydana çıkar. Menfaatler söz konusu olduğu zaman da devletimizin sahada başarıları uygulamada önem taşır. Masada kendimizi savunurken haklılığımızın devletler arası hukuka uygun olduğunu, kendi hakkımızı savunduğumuzu kabul ettirmek zorundayız.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kimsenin toprağında gözü olmadığını, her komşu devletin toprak bütünlüğüne saygılı olduğunu her zaman beyan etmiş, beyan etmeye de devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendi toprak bütünlüğünü korumak için güvenliğini sağlamak, sınırlarını korumak ve her türlü terör belasını defetmek zorundadır. Türk milleti için devletinin sınırı milletinin namusudur. Mehmetçik onun için kar, kış, dağ, tepe demeden oraları bekler. Oralara zarar verenleri tespit ettiği zaman sınır dışına da çıkar, terörü ininde de yakalar. Bu Türk askerinin asli görevidir. Bu sınır dışına çıkmak karşı devletin toprak bütünlüğüne zarar vermek değildir. O devletin halledemediği terör belasını önlemektir.

Peki Türkiye Cumhuriyeti Devleti bunu yaparken dost dediğimiz devletler ne yapıyor? Kendi gayelerini gerçekleştirmek için terörü parayla ve silahla besliyorlar. Amaçları sömürmeye çalıştıkları zavallı devletlerin yeraltı madenlerini ele geçirmektir. Ondan sonra da o devlete demokrasi getireceğini söyleyecek kadar alçalmaktadırlar. İşte Türk milleti bu aşağılayıcı durumu hiçbir zaman kabul etmez. Devletler arasındaki fark budur. Ama ne Rusyası ne Amerikası ne de Avrupa devletleri bunu düşünmez. Tek dertleri vardır o da menfaatleridir. Allah bu pislikten bizim milletimizi kurtarsın. Bu pisliğe bulaştırmasın.

Bu yazı toplam 1697 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.