1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Alparslan Türkeş bulvarına yeni kavşak yapılmalı
Alparslan Türkeş bulvarına yeni kavşak yapılmalı

Alparslan Türkeş bulvarına yeni kavşak yapılmalı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na iki ayrı yazılı soru önergesi vererek, Kırıkkale’nin devam eden ve yeni başlayacak olan demiryolları ve karayolları yatırımlar

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na iki ayrı yazılı soru önergesi vererek, Kırıkkale’nin devam eden ve yeni başlayacak olan demiryolları ve karayolları yatırımlarını sordu.

DEMİRYOLLARI AĞINDA MERKEZ KONUMUNDA

Yazılı önergesi hakkında TBMM’de yaptığı basın toplantısında açıklama yapan MHP’li Öztürk, “43 ili birbirine bağlayan Kırıkkale, demiryolları ağımızda da merkez konumundadır. Demiryollarında uzun zamandır devam eden yatırımlar hakkında, TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza yazılı soru önergesi vererek, Kırıkkaleli hemşehrilerimizle son durumu paylaşmak istedim.” diyerek, önergesinde yer alan soruları dile getirdi.

KIRIKKALE’NİN TÜM KAMU YATIRIMLARINI TAKİP EDİYORUZ

TBMM’deki açıklamasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanına vermiş olduğu karayolları projeleri ile ilgili diğer yazılı soru önergesinden de bahseden Milletvekili Öztürk, “Kırıkkale’nin tüm kamu yatırımlarını yakından takip etmekteyiz. Bu kapsamda Kırıkkale’de trafik kazalarını azaltmak, yol güvenliğini artırmak ve yeni bağlantı yollarıyla mevcutları iyileştirmek adına yıllar öncesinden başlatılan karayolları projeleri bulunmaktadır. Bu projelere öncelik verilerek, hızlandırılması ve hizmete açılması Kırıkkale için önem arz etmektedir.” dedi.

TADIM KAVŞAĞI SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?

Yazılı soru önergesinde, Tadım Kavşağı olarak da bilinen Kırıkkale-Konya-Kırşehir-Ankara yol ayrımındaki sorunlara değinen MHP’li Öztürk, bu bölgedeki görüş kısıtlılığı sorununa da değindi. Bahşılı-Karakeçili-Kulu, Kırıkkale-Keskin-Kırşehir ve Ankara-Kırıkkale-Delice yollarına ayrılan ödeneği ve planlanan bitirme sürelerine de sorularında değindi. Yazılı önergesinde Balışeyh-Sulakyurt Karayolu’nun 12 metreye çıkarılması hususuna da değinen Öztürk; “Bu yolun 12 metre genişliğinde yapılması başta trafik olmak üzere, can ve mal güvenliğini önemli ölçüde olumlu etkileyecektir. Bu yatırımlar bir kez yapılan yatırımlar, o yüzden Balışeyh-Sulakyurt yol genişliğinin proje başlamadan 12 mt’ye çıkarılması yerinde olacaktır.” dedi.

ALPARSLAN TÜRKEŞ BULVARINA YENİ KAVŞAK YAPILMALI

Milletvekili Öztürk’ün önergesinde yer alan bir başka önemli konu da Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde yeni bir kavşak projesi hayata geçirilmesi oldu. Bu konuyla ilgili bilgi veren MHP’li Öztürk; “Alparslan Türkeş Bulvarı üzerine yeni bir kavşak düzenlemesi Kırıkkaleliler için bugün önemli bir ihtiyaç halindedir. Kırıkkale Belediyesi; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan bu kavşak çalışmasının yapılmasını talep etmiş, Bakanlık da bu konuya olumlu yaklaşmıştır. Bizim de çok önemsediğimiz bu projenin biran önce başlamasını takip ederek, Kırıkkale’ye kazandırılmasını istiyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin sorumlu ve paylaşımcı siyaset anlayışı gereği, Kırıkkalelilere her daim TBMM’de yaptığımız çalışmalar hakkında bilgi sunmaya devam edeceğiz.” diyerek, Kırıkkale’den geçen şehirlerarası yolların tamir, işaretleme, yol çizgisi, reflektör, trafik lambası ve bunun gibi ihtiyaç ve eksikliklerinin de tamamlanmasını istedi.

Haber: Ahmet Gökdemir

 

Bu haber toplam 470 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.