1. YAZARLAR

  2. İHSAN AKÇA

  3. ALBAY BARIŞ GİBİ OLUN
İHSAN AKÇA

İHSAN AKÇA

EĞİTİMCİ YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

ALBAY BARIŞ GİBİ OLUN

A+A-

Bilindiği gibi 15 Temmuz 2016 tarihi Türkiye Cumhuriyeti Devleti için bir milat olmuştur. Dünya devletlerin de emsali görülmemiş bu hainliği yapanların Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşları olmaları ayrı bir utançtır. Bu utancı bu millete yaşatanlardan büyük çoğunluk bir de mahkemeyi kendi pis düşüncelerine alet edip dalga geçer gibi ifade değişikleriyle aynı teranaya devam ediyorlar. Her şeyin ne ve nasıl olduğunu çok iyi bildikleri halde o hainliği de halen güven veren şeflerinin talimatını uyguluyorlar. Bu millet bilmeden karşılaştığı kötülüğü nasıl def ettiyse bundan sonrada hiç bir ahlaksızlığa fırsat vermez.

                Bundan önceki bir yazımda (FETÖ) denen vatan haininin eğer zerre kadar bir insanlık duygusu varsa gelir vatanına bu suçu ben işledim ben cezama razıyım der ama diyemez zaten bu vatan onu bu aşamadan sonra hiç bir zaman kabul de etmez. Çünkü o, İsrail ve Amerika ajanlarının uşağı olmuş, bunu inkâr edemez bu düşüncesini birçok dünya devletlerinde de uygulamaya koymaya çalışıyormuş. Peki, Fetö Efendi senin kandırdığın o masum vatan evlatlarının suçu ne onların durumu ne olacak sende onu düşünecek vicdan zaten yok. Onlar senin pis nefsinin askerleriydi. Şimdi ne olurlarsa olsunlar senin hiç umurunda olmaz.

                Bu günlerde mahkeme heyetine şereflice ifade veren eski Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı Muhsin Kutsi Barış’tan ifadeye bakalım. Komutan ister Fetö harekâtının içinde bulunsun( ifadesinin de bulunmadığını söylüyor) ama Alayının bütün kendi emrinde olan askerlerinin suçunun olmadığını bütün sorumluluğun kendinde olduğunu bu nedenle cezanın kendine verilmesini açık açık anlatıyor. Bu geniş ve teferruatlı açıklamasını internete giren her vatandaş okuyabilir. Kendisinin emir ve komutanı altındaki personelinin askerlik kurallarını işlediğini ve suçsuz olduklarını beyan ediyor. Ya onun dışındakiler ne yapıyor mahkemeyi kandıracaklarını sanarak adi manevralara başvuruyorlar. Sivil imamlar komutanlara emir verenler, o emirleri uygulayan komutanlar şimdi verdikleri o ifadelerden utanmıyorlar mı? Utansalar zaten bu hainliği yapmazlardı.   

 

Bu yazı toplam 1040 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.