1. HABERLER

  2. SPOR

  3. AHMET DAVUTOĞLU ile YOLA DEVAM
AHMET DAVUTOĞLU ile YOLA DEVAM

AHMET DAVUTOĞLU ile YOLA DEVAM

    Bu Ağustos ayında pek çok siyasî hareketlilik Türk siyasî tarihine damgasını vurdu. Tanıklık ettiğimiz önemli bazı hususların altını çizerek...

A+A-

    Bu Ağustos ayında pek çok siyasî hareketlilik Türk siyasî tarihine damgasını vurdu. Tanıklık ettiğimiz önemli bazı hususların altını çizerek gündeme taşımanın ve bunları sizlerle paylaşmanın doğru davranış olacağını düşünüyorum:

AK PARTİ’deki GELİŞMELER

      Recep Tayyip Erdoğan’ın halkın %52’sinin oy desteğini alarak Cumhurbaşkanı seçilmesiyle boşalan Genel Başkanlık makamına Ahmet Davutoğlu’nun gelmesi aklıselimdir.  Yine Sayın Davutoğlu’nun,  partili delegelerin tamamına yakınının desteğiyle Ak Parti’nin yeni Genel Başkanı olarak seçilmiş olması -tenkitsiz- zaferdir. Bu şu demektir: Sayın Davutoğlu, ‘atanmış-emanetçi’ olmadığını geçmişteki başarılı hizmetleriyle kanıtladı. Muhalefetin hizip, kaos, kriz beklentilerini ve bu uğurdaki heveslerini karınlarına doldurdu. Dahası: muhalifler kıskançlıktan çatladı ve avuçlarını yaladı. Ne güzel! 

CUMHUR’un REİSİ ERDOĞAN

      Milletin büyük bir kesinimin teveccühüyle seçilmiş olmak herkese nasip olmayan erdemdir…  Özellikle ‘Cumhuriyeti korumak ve kollamakla kendilerini yükümlü görenlerin tankları yürütmeleri sayesinde ’ “Demokrasiye ve Cumhuriyete ‘irtica’ yakın ve uzak tehdittir bahanesiyle, her on yılda bir ülke ya ihtilâl ya da muhtıralı günler yaşamıştı. Ülkeye yaşatılan kaos ile beyinlerimizi allak-bullak etmişlerdi. Başkomutan olarak Sayın Cumhurbaşkanımız,  Genel Kurmay Başkanı’yla ‘Zafer Bayramını ve Türk Silahlı Kuvvetler Gününü’ birlikte kutlayıp;  sivil halkı ve askerî erkânı yine birlikte selâmladılar. Manzaraya bakıldığında “Vatan düşmanlara peşkeş çekilmemiş; irtica hortlamamış; demokrasi ve cumhuriyet başta olmak üzere tüm mukaddes değerler de hiçbir şekilde zayiata uğramamıştır. Çok şükür 30 Ağustos 2014 de bu fotoğrafı da gördük… 

… ve CHP!

      Ȃkîl insan şapkasını önüne koyup, kafasını avucunun içine alıp, biraz mantıklı düşünmeli… Seçmenine karşı sorumluluğunun bilincinde olmalı.  “Ya hû! Efendim nerede, ben neredeyim?” demeli kendisine… “Cumhur”un seçtiği “Başkan” için düzenlenmiş özel yemin törenine bu defa gölge düşürmek amaçlanmış! Geçerli bahane bulamayıp, ‘usûl’ tartışmasını bahane ederek ‘Millet’in Meclisi’nin Başkanına içtüzük kitapçığı fırlatılması CHP’li Vekilleri vatandaşın gözünde yüceltti mi sanıyorsunuz? Avrupa’nın hangi ülkelerinde böyle bir izansız protesto gördünüz? Bükülemeyen bileği öpmenin erdem olduğu iyi bilinmelidir. Zira, demokrasi çoğunluğun rejimidir. ‘Ana Muhalefet’in iktidar adayı olduğunu dahi bilmediğiniz kanaatindeyim. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesini ve makama oturmasını engellemek için özellikle şu son günlerde başvurulmadık yol-yöntem kalmadı… Onlarca Parti ve yandaş kuruluşlardan destek alındı. Kaç arpa boyu yol aldınız?  Ne deyim: “Bizim oğlan bina okur; döner-döner yine okur!” demekten kendimi alamayacağım.       Sözün özü: Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve tüm kabine üyelerine, Ak Parti Teşkilâtına üstün başarılar dilerim.  Birliğimiz, dirliğimiz, mutluluğumuz için millet adına verilen görevi lâyıkıyla yapmak, hak ve adalet ilkelerinden ayrılmamak ülkeyi muasır medeniyet seviyesinin mutlaka üstüne çıkaracaktır. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür,    imanlı ve ihlaslı bir ekip olarak atacağınız besmeleli her adım vatandaşın mutluluğu ve mükemmel yaşaması içindir. Bunu böyle biliyor; başarılı geçmişinizi,  geleceğimizin daha güzel olacağına kefil görüyoruz. Utanılacak işler yapmayacağınıza adım gibi eminim. Durmak yok, yola devam… Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Hoşça kalınız.              
Bu haber toplam 334 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.