1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. AHİKA’dan büyük destek
AHİKA’dan büyük destek

AHİKA’dan büyük destek

Ahiler Kalkınma Ajansı 2019 yılı mali destek programları kapsamında başarılı bulunan projeler açıklandı.

A+A-

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından 2019 yılı mali destek programları kapsamında, Kırıkkale’den sunulan 15 projeye toplam 8,9 milyon TL hibe sağlanacak.

İLK SIRADA YER ALMAKTADIR

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) 2019 yılı mali destek programları kapsamında başarılı bulunan projeler açıklanmasının ardından basın açıklamasında bulunan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, “Yatırımcılarımızın her zaman yanında olan Devletimiz, yeni yatırım yapmak veya mevcut işini geliştirmek isteyen firmalarımıza çeşitli şekillerde mali destek sağlamaktadır. Ahiler Kalkınma Ajansıda, 2019 yılında ilan ettiği İmalat Sanayiinde Verimlilik ve Kurumsallaşma Mali Destek Programı kapsamında, bölge illerinde faaliyet gösteren firmalar için toplam 21 milyon TL kaynak ayırmıştı. İlimizdeki firmalar tarafından bu programa sunulan 9 proje başarılı bulunmuş ve toplam 7,9 milyon TL hibe almaya hak kazanmıştır. Kırıkkale hem başarılı proje sayısı açısından hem de alınan toplam hibe miktarı açısından bölge illeri arasında ilk sırada yer almaktadır.” dedi.

ÖNEMLİ BİR GÖSTERGESİDİR

“Firmalarımız bu destek ile daha modern makine ve ekipmana sahip olacak, ürünlerinin miktar, çeşit ve kalitelerini artıracak, eksik oldukları alanlarda danışmanlık alarak daha kurumsal bir yapıya kavuşacak ve daha fazla kişiyi istihdam edeceklerdir. Böylece verimliliklerini artıran firmalarımız rekabetçi bir şekilde üretim yaparak ihracatlarını da artıracak, hem ülke hemde il ekonomisine daha büyük katkı sağlayacaklardır. Kalkınma ajansı tarafından sağlanan bu desteğin ilimizden büyük ilgi görmesi, esasında firmalarımızın yatırım yapmaya istekli olduklarına işaret etmektedir. Diğer bir ifade ile yatırımcılar geleceğe güvenle bakmakta ve işlerini geliştirmek istemektedir. Bu da ülkemizde işlerin iyi gittiğinin ve gideceğinin önemli bir göstergesidir”

HAYIRLI OLSUN

Yatırım kararlarının öne alınması ve yatırımların hızlandırılması açısından da kalkınma ajansı desteklerinin önemli olduğunu belirten Vali Sezer, “bir projede, kalkınma ajansının sağladığı destek kadar firmalarda yatırım yapıyor. Dolayısıyla, ajans tarafından firmalara verilecek 7,9 milyon TL tutarında hibe, bunun en az iki katı kadar ilimize yatırım yapılacağı anlamına gelmektedir. Bu güzel tablonun ortaya çıkmasında emeği geçenleri ve başarılı projelerin sahiplerini kutluyorum, ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum”

5 İL İÇİNDE İLK SIRADA

“Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından yine 2019 yılında ilan edilen Sosyal Kalkınma Mali Destek programı kapsamında ise Kırıkkale’den 6 proje başarılı bulundu. Bu projeler için toplam 960 bin TL kaynak tahsis edildi. Bu kaynak, eğitimde hizmet kalitesinin artırılması, dezavantajlı/kırılgan grupların sosyal sermayesinin artırılması ve toplumsal problemlerle mücadele yollarının geliştirilmesine yönelik projelerde kullanılacak. Her iki program göz önünde alındığında, Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından 2019 yılı mali destek programları kapsamında, Kırıkkale’den sunulan 15 projeye toplam 8,9 milyon TL hibe sağlanacaktır. Bölgeye tahsis desteklerin %36’sını almaya hak kazanan Kırıkkale, 5 il içinde ilk sırada yer almaktadır” dedi.

Haber: Burak Can

Bu haber toplam 878 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.