1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. AGD’den Fetih daveti
AGD’den Fetih daveti

AGD’den Fetih daveti

Bayraktar, her yıl Türkiye genelinde salonlarda düzenledikleri "Mekke'nin Fethi Programlarını" pandemi nedeniyle bu yıl televizyon ekranlarından gerçekleştireceklerini söyledi.

A+A-

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kırıkkale Şube Başkanı Yusuf Bayraktar, her yıl Türkiye genelinde salonlarda düzenledikleri "Mekke'nin Fethi Programlarını" pandemi nedeniyle bu yıl televizyon ekranlarından gerçekleştireceklerini söyledi. Bayraktar, Kırıkkale halkını Fetih ruhunu yaşamak adına bu programa davet etti.

UNUTMAMAMIZ GEREKEN OLAYLAR VAR

AGD Şube Başkanı Yusuf Bayraktar, “Miladi takvimle 2020 yılını birkaç gün sonra geride bırakacağız ancak unutmamamız gereken şu ki; Biz birbiri ardına gelen gündüz ve gecelerin her insan için iyiden, doğrudan, faydalıdan, haktan ve adaletten yana olmak için bir imkân olduğuna inanıyoruz. Yine biz iki günü birbirine eşit olanın ziyanda olduğuna inanıyoruz. Her yeni gün yaptığımız iyiliklere, güzelliklere, faydalı ve doğru işlere daha fazlasını katma imkânımız var” dedi.

FETİH RUHUNU KUŞANMANIN DERDİNDEYİZ

“Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak 31 Aralık gecesinde yüzlerce noktada Mekke’nin Fethi Programını yıllardır düzenliyoruz. Bu yıl pandemi nedeniyle fiziken bir araya gelemeyeceğiz. Ancak Mekke’nin Fethi programını her yıl olduğu gibi aynı coşkuyla kutlamak için online olarak düzenliyoruz. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke İslam Ordularınca 1 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Biz bu programları düzenlerken fethin hicri ya da miladi yıldönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmaktan ziyade, fetih ruhunu kuşanmanın ve gençlerimizi bu ruhla yoğurmanın gayretindeyiz.”

BU TOPRAKLARI BİZE YURT YAPAN ANLAYIŞ

“Fetih, bir beldenin ve o beldede yaşayan insanların dimağlarının İslam’a açılmasıdır. Fetih, küfrün karanlığının İslam’ın berraklığıyla silinmesidir.  Fetih, sonradan olma ilahlara reddiyedir.  Fetih, insanların temel hak ve özgürlüklerini gasp eden zulüm düzeninden adil bir düzene geçen yolun açılmasıdır. Fetih; insanın, merhametle ve adaletle buluşmasıdır. Fetih insan olmanın, halife kılınmanın, dağların yüklenmekten çekindiği bir yükü omuzlamanın ve kulluk sözü vermenin gereğidir. Fetih; hakkın hâkimiyeti için çıkılan bir seferin adıdır. Bu sefer, aynı zamanda insanlara huzur ve mutluluk getirme mücadelesidir. Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bu coğrafyanın harcının İslam olduğuna, bu toprakları bize yurt yapan anlayışın fetih ruhu olduğuna inanıyoruz. “

İNSANLIK ÂLEMİNİN SAADETİNE VESİLE OLMASI

“İnsanımız kültür emperyalizminin yanında değil, fetih ruhunun yanında durmaya çağıyoruz. Bu yıl ekranlardan düzenleyeceğimiz Fetih Buluşmasının “Yeni Bir Dünya’nın kurulmasına ve 7 milyar insanlık âleminin saadetine vesile olması inancıyla programımıza 7’den 70’e, Edirne’den Kars’a, Avrupa’dan Afrika’ya, Balkanlardan Amerika’ya aynı duyguyu paylaşan herkesi davet ediyoruz. Tüm halkımız mekkeninfethi.com adresinde programımızın detaylarıyla ilgili bilgi sahibi olabilir ve isimlerine özel hazırladığımız online davetiye ’ye ulaşabilirler. 31 Aralık Perşembe akşamı saat: 21.00’da tüm halkımızı ailesiyle beraber ekranlarının başına davet ediyor ve Fetih coşkusunun evlerimizden tüm insanlığa yayılmasını temenni ediyoruz. Programımız TV5, Kanal 42 ve internet üzerinden AGD TV ekranlarından ve sosyal medya hesaplarımızdan canlı olarak yayınlanacaktır” dedi. Haber: Sedat Gençay

Bu haber toplam 1588 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.