1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. Adaletli bir dağıtım olmalı
Adaletli bir dağıtım olmalı

Adaletli bir dağıtım olmalı

Türk Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç, sendika üyeleriyle birlikte hastane önünde bir araya gelerek, ek ödemeye yönelik açıklama yaptı.

A+A-

Türk Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Buluç, sendika üyeleriyle birlikte hastane önünde bir araya gelerek, ek ödemeye yönelik açıklama yaptı. Buluç, “Üniversite hastanelerinde ek ödemeler yine idarecinin insafına bırakıldı” dedi.

DEFALARCA DİLE GETİRDİK

Buluç ve sendika üyeleri, hastane önünde bir araya gelerek, ek ödemeler ve maaş zammı hakkında açıklama yaptı. Başkan Buluç, “Salgınla mücadelenin kahramanları sağlık çalışanlarının haklarının, emeklerinin ve alın terlerinin karşılığının verilmesi için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Burada özellikle çalışanların memnun olmadığı tavandan ek ödeme ile ilgili olarak haksızlıkların giderilmesi ve adaletli bir dağıtım olması hususunu defalarca dile getirdik, getirmeye de devam ediyoruz. Üniversite hastanelerinde ek ödemeler yine idarecinin insafına bırakıldı, bu nedenle geçmiş dönemlerde çalışanların tavandan ek ödeme diye bir şeyi almak bir yana görmediklerini bile söylemiştik.”

AÇILMIŞ BİR DAVAMIZDA BULUNMAKTA

“Sağlık Bakanlığı’nda ilçe hastanelerinden tutunda eğitim ve araştırma hastanelerine kadar aynı durum geçerli. Tavandan ek ödeme diye bir şey uygulamada asla olmuyor. Yönetmelik değişikliği yayınlanıyor, kamuoyunda sağlık çalışanlarına sanki bir maaş daha verilmiş algısı oluşturuluyor ve herşey aynı tas aynı hamam devam ediyor. Aile hekimliklerinde de ödeneceği belirtilen ilave ek ödemelerden hala bir ses yoktur. Türk Sağlık-Sen olarak tüm bu nedenlerden dolayı bu ilave ek ödeme başladığı günden bugüne hem itirazlarımızı her platformda dile getiriyor, kurumlara başvuru yapıyoruz. Ayrıca bu konuda ilave ek ödemelerdeki haksızlıklarla ilgili açılmış bir davamızda bulunmaktadır.

HAKSIZLIK VE ADALETSİZLİKLERLE DOLU

“Biz bunları yaparken yetkili sendika ise hala görüştük yönetmelik değişikliği çıktı, hak yerini buldu gibi tuhaf açıklamalar yapmaktadır. Türk Sağlık-Sen olarak biz tavandan ek ödeme ilk yayınlandığından bugüne bunun haksızlık ve adaletsizliklerle dolu olduğu ve çalışanın beklentilerini karşılamaktan fersah fersah uzak olduğunu ifade etmiştik. Bu nedenle de ek ödeme değil maaşa zam şeklinde tek ödeme istediğimizi açıklamıştık. Bu talebimizi çeşitli defalar kurum önlerinde basın açıklamaları ile dile getirdik. En son olarak Türkiye Kamu-Sen tüm Türkiye’de postanelerden Cumhurbaşkanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’na mektup göndererek talebimizi bir kez daha vurguladık.”

Haber: Ahmet Tezel

Bu haber toplam 435 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.