1. HABERLER

  2. KIRIKKALE

  3. 97 yıllık büyük bir destandır
97 yıllık büyük bir destandır

97 yıllık büyük bir destandır

Karabacak “Her kim ki kurucu değerlerimizi reddeder ya da bu değerlerden uzaklaşır, o zaman karşısında Türk milletini bulur” ifadesini kullandı.

A+A-

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla açıklamalarda bulunan Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak “Her kim ki kurucu değerlerimizi reddeder ya da bu değerlerden uzaklaşır, o zaman karşısında Türk milletini bulur” ifadesini kullandı.

CUMHURİYET KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR

Türk Eğitim-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Abdullah Yücel Karabacak açıklamasında “Atam, Emanetine sahip çıkıyor, nesilden nesine aktarılması için yekvücut nöbet tutmaya devam ediyoruz. Tarihimizi çok iyi biliyor, ecdadımızı tanıyor, bu değerli mirasın koruyuculuğunu severek üstleniyoruz. Ulaşımın dahi mümkün olmadığı yollarda kağnı çeken, mermi yapan, cephaneleri taşıyan kadınlar, yalın yapıldak cepheye koşan dedeler, nineler, cenk meydanında canını feda etmeye hazır bıyığı terlememiş delikanlılar, yeniden varoluşumuz için, bayrağımız için, ruhumuza işleyen bağımsızlığımız uğrunda savaştı.”

MİLLİ RUHUN YANSIMASIDIR

Karabacak “Cumhuriyet, bu topraklarda doğup büyüyen inancın ve köklerimize sıkı sıkı tutan milli ruhun yansımasıdır. Cumhuriyet; hem kendi özgürlüğümüz hem de başka milletlerin özgürlüğüne saygı duymak, demokrasiyi özümsemek, demokrasi bilinciyle gelişip, büyümek, bölücü fikirlere, yaklaşımlara karşı durmak, o birleştirici ruhu kaybetmemek demektir. Ne yazık ki; Cumhuriyetimiz öteden beri bölücü, yıkıcı akımların saldırısına uğramaktadır. Bu ülkenin kurucu değerlerine saldıran, devletimizin kurucusu Atatürk’ü itibarsızlaştırma yarışına giren, mesnetsiz iddialarla berrak suyu bulanıklaştırma gayretinde olanlar aynı kervanın yolcusu olarak işbirliği yapmaktadır. Bunların temel buluştuğu nokta Türk milletine ve Türk Devletine olan alerjidir.”

HİÇBİR GÜÇ DURAMAYACAKTIR

“Unutulmasın ki; Cumhuriyet gibi çok değerli bir mirasa sahip çıktığımız, Cumhuriyet üzerinden hür türlü komployu yürütmek isteyenlere engel olduğumuz, Atatürk’ün değerlerini, emanetlerini tek hırsı vatanı ve bayrağı olan, vicdanlı, namuslu gençlere aktardığımız sürece Türk milletinin önünde hiçbir yıkıcı, bölücü, nifak tohumları eken güç duramayacaktır. Her kim ki, kurucu değerlerimizi reddeder ya da bu değerlerden uzaklaşır, Atatürk’ün manevi şahsiyetine saygısızlık eder, milli birlik ve beraberliğimize zarar verirse, işte o zaman karşısında Türk milletini bulur.”

Haber: Ahmet Tezel

Bu haber toplam 841 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.