1. YAZARLAR

  2. ALAATTİN KARAER

  3. 36. YILDA GURUR DUYUYORUZ!
ALAATTİN KARAER

ALAATTİN KARAER

SANAT KALEMİ
Yazarın Tüm Yazıları >

36. YILDA GURUR DUYUYORUZ!

A+A-

SANAT KALEMİ

alaattin-karaer--kose-yazisi-101.jpg

 

Değerli okurlarımız!

     Bugün yaş günümüz! Okurlarımızla her gün buluşmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. Bugün yeniden doğuyoruz.

Daha dün gibi!

Kuruluşundan bu yana Kırıkkale ve çevresine basın sektöründe öncülük eden ve sıra dışı haberlerle okura farklı bir habercilik anlayışı yaşatan gazetemizi bugünlere getirmenin gururunu yaşıyoruz.

Her gün okurlarımızla buluşmanın heyecanını dün gibi yeniden yaşıyoruz. Her sabah, abone ve işyerlerine ve evlere, soğuk - sıcak demeden, yağmur, çamur ve toz demeden her gün dağıtılmak suretiyle sizlerle buluşmak! Duyguların ve sevinçlerin en güzeli.

İl Gazetesi, Kırıkkale İl’inin gazetesidir.

Kendi İl’inin sorunlarından habersiz, yoksun insanlar, ülke sorunlarına ne kadar duyarlı olabilirler.

Yalnız eleştirmek değil, beğenilerden de, yerinde ve zamanında güncelliğini kaybetmeden söz eden “Sezar’ın hakkını Sezar’a veren” gazeteniz, dedikodu yazılarından mümkün olduğu kadar kendini uzak tutar.

Güzel yazmanın yanı sıra, okuyucunun beğenisine de sunmanın yayıncılıktaki önemi herhalde yadsınamaz.

Güvenilir ve saygın gazete olmak kolay değildir!

     Yerel olmak!

     Kamuoyunda; “Yöresel Basın”, Anadolu Basını”,  “Taşra Basını” gibi adlarla değerlendirilen yerel basın, Ulusal basın gibi, İstanbul’dan, Ankara’dan, İzmir’den Anadolu türküsü söylemezler. Onlar Anadolu’nun bağrından çıkan, yörenin sesini, sorunlarını yansıtabilen, kendi çevresindeki sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasi gelişmeleri sağlıklı bir şekilde okurlarına aktarabilen yayınlardır.

Kolay değildir yerel gazeteciliğin yaşam mücadelesi, ayakta durabilmesi. Yaşadığımız şehirde her gün karşılaştığımız insanlarına karşı sorumluluk duygusunun da daha da ağır basması. İşte bu nedenle de yerel gazetecilik önemli olduğu kadar da kolay değildir. Doğrudan yana olmak, Kırıkkale’nin dertlerine, sevinçlerine ortak olmak, onları zamanında sizlere ulaştırmak.

Yerel gazeteler, kalkınmışlığın, gelişmişliğin ve demokrasinin en önemli göstergelerindendir. Yerel gazeteler bulunduğu şehirlere ve ilçelere güç katarlar... Bu anlamda da İl Gazetesi Kırıkkale’ye güç katmıştır. Halktan aldığı güçle 36 yıldır günlük olayları çok iyi değerlendirerek vatandaşa rehberlik etmiştir.

İl Gazetesi okuyucusundan aldığı güvene layık bir çalışma içerisinde ekip ruhuyla bugünlere gelmiş bulunmaktadır.

Okuma-yazma oranının düşük olduğu ülkemizdeki sorun Anadolu’dan ayrı düşünülemez. Bu nedenle de bir okuma-yazma seferberliğini yerine getirmektedir gazetemiz. Bir cafe’de, bir kahvehanede, bir hastanede masanın üzerindeki yerel gazete, o yörenin tüm insanlarını kucaklar

Demokrasinin vazgeçilmezlerinden olan basın kuruluşları, halkımızın tarafsız, yalansız ve özgürce haber alma vasıtalarından en önemlilerindendir.

Doğruluktan, dürüstlükten taviz vermeyen kişilerin bir arada bulunduğu İl Gazetesi elbette günden güne büyüyecek, siz okurları sayesinde de çalışanları ile ekip ruhu içinde başını dik tutacaktır.

İl Gazetesi okurlarının bütün diğer gazete okurlarından bir önemli farkı var: Onlar, gazetelerinden bilgi alırlar, duygu paylaşırlar, katkıda bulunurlar ve yeri geldiğinde de eleştirirler. Çünkü İl Gazetesi okurlarının eleştirisine de açıktır.

Çalışanlarının da; mümkün olduğu kadar en iyisi olmasına özen gösteren İl Gazetesi, dile kolay 36. yılını geride bırakırken iyi bir gazetecilik örneği sergileyerek nice gençlerimizi yetiştirmiş ve bu camiaya kazandırmıştır.

İl gazetesi tüm çalışanları ile büyük bir ailedir.

Bir ekoldür yerel basıncılıkta!

Çoğu gencimize gazetecilik eğitiminde okul olmuştur.

İl Gazetesi geleceğe umutla bakıyor.

İl Gazetesi yerel basında yenilik ve değişimin öncüsüdür.

Gazete çıkarmak kolaydır belki de birilerine göre, önemli olan gazeteyi ayakta tutabilmektir. 36 yıl hiç aralık vermeden çıkarabilmek, okurlarıyla buluşabilmek.

Siz değerli okuyucularımız en güzele layıksınız. Sizlerle varız. Sizlerin istek, dilek ve temennileri ışığı altında daha güzel günlere ilerleyecektir.

Kırıkkale’nin sesi kulağı olan gazetemiz daha doğrusu gazeteniz, Cumhuriyet ilkelerinden taviz vermeyen, Atatürk ilkeleri doğrultusunda, doğru ve tarafsız haberciliği ile öne çıkan, her kesime eşit mesafede duran saygın bir yerel gazetedir.

Siz okurlarımızın desteği var oldukça nice yıllara…

İl Gazetesi ile gurur duyuyoruz!

 

Bu yazı toplam 746 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.