1. YAZARLAR

  2. ALAATTİN KARAER

  3. 2020 Yılında Kaybettiklerimiz (13)
ALAATTİN KARAER

ALAATTİN KARAER

SANAT KALEMİ
Yazarın Tüm Yazıları >

2020 Yılında Kaybettiklerimiz (13)

A+A-

bik-5-004.jpg

Polislerimiz-2

“Polis, kanun adamıdır. Ona her zaman saygı göstermeli ve itaat edilmelidir.”

M. Kemal ATATÜRK

     2020 yılını üzüntülerimizle geride bıraktık.

     Yeni yıla girerken, bir önceki yılda kaybettiğimiz sinema tiyatro, medya, televizyon ve edebiyat dünyasının ünlü isimlerini sizlerle yeniden tanımak ve anmak adına 7 yıldır yayınlamıştık.

     2021 yılının bu ilk günlerinde, 2020 yılında kaybetmiş olduğumuz bu değerlerinin yayınına başlamadan, yine ülkemizin adsız başka değerlerini de sizlerle paylaşmak istedik.

     Bunlar, “Bizler İçin Ölenler” dediğimiz sağlık emekçilerimizdi!

     Diğer taraftan yine bizlerin can ve mal güvenliğini sağlayan polislerimizdi!

 

     Polislerimiz…

     Polisler devletin güvenliğini koruyan devlet idaresinde merkezi güvenlik sorumluluğunu alan kişilerdir. Kaçakçılık, mala mülke zarar verme kavga gibi birçok konuda halkın güvenliğini tehlikeye atan ya da düzeni bozan kişilerin yakalanması konusunda görevini icra eden kişilerdir. Devlet düzeni sağlamak ve korumak ve bunun için idealistçe çalışıp adaleti kollamak, güvenlik önemlerine dikkat etmek polislerin görevidir. Şerefli ve önemli olan bu görevin yükümlülük ve şartları oldukça ağırdır. Birçok insana kolay gibi görünen polislik mesleği hiçte kolay değildir. Bu yüzden kendini bu ülkenin güvenliğine adayan insanlara karşı tavrımıza dikkat etmeli ve onları kırmama konusunda dikkat etmeliyiz. Zor günlerden geçen ülkemiz sayısız kahraman polisin sayesinde hayatlarını devam ettiren vatandaşlarla doludur. Gözünü kırpmadan başkalarını için can veren bu güzel insanları asla unutmayalım.

     İşte bu değerlerden yitirdiklerimizden; halkımızın huzur ve güvenliğini, kanunlar çerçevesinde, insan hak ve özgürlüklerine de azami derecede riayet ederek korumakla yükümlü olan polis teşkilatımızın değerli mensuplarıdır. Görevlerinin gerektirdiği sorumluluk ve fedakarlıkla huzur ve güvenliğimizin teminatı olmayı sürdürmekteyken, ülkemizi saran terör belası sonucu, hainlerce canlarını feda eden yiğitlerdir.

     Kısa açıklamadan sonra; Emniyet Genel Müdürlüğü sitesinden aldığım 2020 yılında kaybettiğimiz 25 polisimizin isimleri ve resimlerini yorum yapmadan yayınlayarak, onları yeniden anmak, ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı dilemek istedik.

Bu yazı toplam 431 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.