1. YAZARLAR

  2. ALAATTİN KARAER

  3. 2020 Yılında Kaybettiklerimiz (11)
ALAATTİN KARAER

ALAATTİN KARAER

SANAT KALEMİ
Yazarın Tüm Yazıları >

2020 Yılında Kaybettiklerimiz (11)

A+A-

bik-5-003.jpg

Bizler için ölenler!

     Tüm dünyayı saran koronavirüsten, Mart 2020’den, Aralık 2020 sonuna kadar ülkemizde, “Bizler için ölenler” den 318 sağlık emekçisinin olduğunu Türk Tabipler Birliği sitesinden öğrenerek sizlerle paylaştığım yazının son günündeyiz.

     Kendilerine ne kadar güzel sözler söylesek azdır. Bir asıra yaklaşan, M. Kemal Atatürk’ün sözlerinin ne kadar doğruluğu bugünlerde daha da anlaşılır bir durumda olduğunu görüyoruz.

 

“Beni Türk hekimlerine emanet edin.”

     Her gün yeni gelen koronavirüs hastalarından dolayı yıpranan sağlıkçılar bu süreçte oldukça vefakar davranıyor.

     Çevremizde sağlık emekçilerinin mutlaka bir yakınında, akrabası, eşi, dostunun koronavirüs hikayesi vardır.

     Tüm insanlığı tehdit eden koronavirüs salgınında biz insanları bu hastalığın pençesinden kurtarmak için büyük bir özveri ile çalışan, başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanları her türlü teşekkürleri hak ediyor. Bizde bu yazımızın sonunda sağlık çalışanlarımız için söylenen sözleri ve mesajları birlikte okuyalım.

-           “Beyaz önlüğü onur ve gururla giyin, halka doktor olarak hizmet etmek bir onur ve ayrıcalıktır.” Bill H. Warren

-           “Her zaman doktor olmanın ayrıcalığını hatırlayın.” Daniel P. Logan

-           Her zaman kalbimiz sizinle iyi ki varsınız.

-           Bugün binlerce sağlık emekçisi canı pahasına görev başında. Onlara gönül borcumuz var.

-           İnsanların camdan bakınca bile tedirgin olduğu şu dönemde hastanelerde canla başla bu virüsün üstesinden gelmek için çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkürler. İyi ki varsınız…

-           Başkalarının dertleri ile dertlenen, kişisel işlerini mesleki ve toplumsal sorunların hep bir adım gerisinde tutan tüm sağlıkçılarımıza minnet ve saygılarımızı sunarız.

-           Köy ya da kent ayrımı gözetmeden ülkemizin dört bir yanında görev alan, insan hayatına değer veren tüm doktor ve hemşirelerimizi sonsuza dek alkışlasak da yaptıklarını karşılayamayız.

-           Sağlık hizmetlerinin en ağır yükünü çeken temizlik görevlisinden laborantına, görüntüleme teknisyenine, hemşiresinden hasta bakıcısına, pratisyen hekiminden uzman doktoruna tüm sağlık emekçilerimizi bu günlerdeki yoğun çalışmalarından dolayı ayakta alkışlıyoruz!

“Bizler İçin Ölenler” in ailelerine ve sevdiklerine baş sağlığı diliyoruz!

 

Bu yazı toplam 446 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.