1. YAZARLAR

  2. ALİ AYDEMİR

  3. 2019 YILINDA YAŞADIKLARIMIZDAN
ALİ AYDEMİR

ALİ AYDEMİR

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

2019 YILINDA YAŞADIKLARIMIZDAN

A+A-

 

            2019 Yılını geride bırakırken, yaşadığımız acılı, sıkıntılı, üzüntülü günleri, haftaları, ayları ve bir yılı yazmakla anlatmakla bitiremeyiz. Büyük balıkların küçükleri kolayca yuttuğu, güç ve servet sahiplerinin galip geldiği, masumların ve mazlumların korumasız kaldığı bir yılı bırakıp, önümüzde ki 2020 yılının muhasebesini yapmalıyız.

            Dünyayı kana, ölüme, facialara sürükleyen, kurdukları silah fabrikalarıyla ve sattıkları silahlarla başta Müslüman ülkeler olmak üzere cehenneme çeviren süper güçlerin kimler olduğunu herkes biliyor. Zenginlik kaynaklarının bulunduğu yerlere çeşitli bahanelerle yerleşen Amerika, Rusya ve diğer bazı emperyalist ülkeler dünyamızda ne barış bıraktılar, ne de huzur. Servete ve kana doymadılar.

            Bazı ülkelerin başlarına getirdikleri kukla hükümetlerle ve piyon idarecilerle milyonlarca insanın ölmesine, sakat kalmasına, yerlerinden, yurtlarından olmasına yol açtılar. Dünya'yı kan ve ateşe boğdular. Adları İslam Ülkesi olan devletler, birbirlerinin kanlarını dökmekten zevk aldılar. Yurtlarına yerleşen vampir devletlere uşaklık etmekten geri durmadılar.

            Gücü ellerinde olanlar şatafatı, zenginliği, lüks yaşamayı, halkı açlığa mahkum ederken kendilerini zirvede tutup rakiplerini her alanda ezmekten, demokrasiyi çiğnemekten, adaleti darmadağın etmekten geri durmadılar.

            Kışlaya, maarife ve camilere siyaseti sokarak, etnik ayrımcılığı öne çıkararak, mezhep körüklemesini ilke edinerek kavgaların, huzursuzlukların devam etmesine sebep oldular. Orta doğuyu ateşe atanlar, Afrika da ki İslam Ülkelerini ateşin içine soktular.

            Suriye'de ki yanlış politikayla ülkemize verilen zararları, kaybettiklerimiz, verdiğimiz şehitler, ülkemize doldurulan milyonlarca hazır yiyiciler, içimize sızan terör örgütleri, bütçemizden çıkan büyük paralar bize çok pahalıya mal olmaktadır.

            Suriye'de iktidara muhalif olan guruplardan yana olup, bu örgütleri beslemenin çok büyük faturasını ödedik. Gereksiz hamlelerle Suriye politikası başımıza dert oldu. Libya politikasının da ağır faturası olacağı, Suriye bataklığından sonra Libya bataklığına saplanmamıza sebep olanlar bu vebalin altından kalkamazlar.

            Ülkemizde ki pahalılıklar, vergiler, her gün yapılan zamlar, adaletsiz gelir dağılımı, işçinin, köylünün, çiftçinin, emeklinin, esnafın ve memurların durumları malum. İşsizlik sayısı ve enflasyon gün geçtikçe artmaktadır.

            Saraylara, meclise, yandaş şirketlere tanınan haklar ve ödemeler, gündemlerden düşmemektedir. Basının susturulduğu, muhalif olanların kıstırıldığı, tenkit edenlerin kusturulduğu bir yılı geride bıraktık.

            Dilerim, yeni yılda yaşadığımız sıkıntıları, haksızlıkları, hukuksuzlukları, vicdansızlıkları yaşamayız. Adaletin işlemesini, Hakkı ve halkı düşünerek mazlumların ve masumların gözetilmesini, devletimizin ve milletimizin savaşsız, huzur ve kalkınmış bir ülke olarak güçlenmesini diliyorum.

 

           

Bu yazı toplam 642 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.