1. YAZARLAR

  2. ALAATTİN KARAER

  3. 2018 Yılında Kaybettiklerimiz (Yorumsuz!) (1)
ALAATTİN KARAER

ALAATTİN KARAER

SANAT KALEMİ
Yazarın Tüm Yazıları >

2018 Yılında Kaybettiklerimiz (Yorumsuz!) (1)

A+A-

sanat kalemi

 

111.jpg

     2018 yılını üzüntülerimizle geride bıraktık.

     Yeni yıla girerken, bir önceki yılda kaybettiğimiz sinema tiyatro, medya ve televizyon dünyasının ünlü isimlerini sizlerle yeniden tanımak ve anmak adına 5 yıldır yayınlamıştık.

     2019 yılının bu ilk günlerinde, 2018 yılında kaybetmiş olduğumuz bu değerlerinin yayınına başlamadan, yine ülkemizin adsız başka değerlerini de sizlerle paylaşmak istedim.

     Bunlar, sivil vatandaşlar, askerler ve polislerimiz…

     Polislerimiz…

     Yabancı olmadığım mesleklerden birisidir. 1968 yılında, 44 yaşında vefat eden Komiser amcam, halen hayatta olan Başkomiserlikten emekli ağabeyim!

     İşte bu değerlerden yitirdiklerimizden; Halkımızın huzur ve güvenliğini, kanunlar çerçevesinde, insan hak ve özgürlüklerine de azami derecede riayet ederek korumakla yükümlü olan polis teşkilatımızın değerli mensuplarıdır. Görevlerinin gerektirdiği sorumluluk ve fedakarlıkla huzur ve güvenliğimizin teminatı olmayı sürdürmekteyken, ülkemizi saran terör belası sonucu, hainlerce canlarını feda eden yiğitlerdir.

     2016 ve 2017 yılında kaybettiğimiz şehit polislerimizi çokluğu ve acısı hala dinmedi.  Umarız gelecek yıllarda boş sayfalarla karşınızda oluruz.

     Kısa açıklamadan sonra; Emniyet Genel Müdürlüğü sitesinden aldığım 2018 yılında kaybettiğimiz 20 polisimizin isimleri ve resimlerini yorum yapmadan yayınlayarak, onları yeniden anmak, ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı dilemek istedim.

*     *     *

 

TÜRK POLİSİNE

“Dün sizin hali tavrınızda mertlik ve erkeklik yürüyüşünüzde intizam ve ciddiyet size olan haklı itimadı kuvvetlene herkesi memnun etti. Çünkü herkes biliyor ki ve bilmelidir ki; Polis ve Jandarma kuvvetleri vatandaşlara huzur ve sükun temin eden Cumhuriyetin kanunlarına ve medeniyet düşmanlarına karşı kullanıldığı kalkanıdır.

Binaenaleyh Cumhuriyet kanunlarına memleketimizin huzur ve asayişine karşı gelebilecek ve vatandaşların hürriyetlerine tecavüz edebilecek her şerrin kafası behemahal bu kalkana çarpmalı ve parçalanmalıdır.”

Reisi Cumhur

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu yazı toplam 584 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.