Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet

Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Kırıkkale İl Müftülüğü tarafından organize edilen ve 11-20 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri kapsamında, İl Müftüsü Bekir Gerek, Kırıkkale Valisi Ali Kolat’ı makamında ziyaret etti.

 

GÜL DEMETİ VE KİTAP TAKDİM ETTİ

Ziyarette Vali Kolat’a günün anlam ve önemine binaen gül demeti ve kitap takdim eden Gerek, Kutlu Doğum Haftasının her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm kamu kurum ve kuruluşlarının katılımıyla kutlandığını belirterek, bu yılki Kutlu Doğum Haftasının konusunun “Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet” olduğunu ifade etti.

FEDAKÂRLIKTIR, VEFAKÂRLIKTIR, SADAKATTİR

Ziyarette konuşan Kolat, “Dinimizin en önemli özelliklerinden bir tanesi de insanları bir arada tutmaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde hangi düşüncede olursa olsun onun hak ve hukukunu gözeterek bir hayat sürdürmeyi amaçlamaktadır. Bu vesileyle de Kutlu Doğum Haftası hem inançlarımızın daha berrak ve anlaşılabilir bir şekilde anlatılması Peygamber Efendimiz (SAV)‘in örnek bir ahlak içerisinde olan hayatının topluma anlatılması anlamında rahmettir, samimiyettir, ihlâstır, fedakârlıktır, vefakârlıktır, sadakattir bu tür çeşitli konular her yıl gündeme taşıyarak bu hususları biraz öne çıkarmak suretiyle aslında milletimizde var olan bu duyguların biraz daha öne çıkarılması yapılan çalışmaları ciddi manada Kutlu Doğum Haftası katkı sağlamaktadır”

İLİMİZDE İYİ BİR KONUMDAYIZ

“Son yıllarda Diyanet İşleri Başkanlığımızın topluma olan yaklaşımı, yaptığı yayınlar, çalışmalar toplumu kaynaştıracak şekilde büyük çalışmalar sürdürülmektedir. Müftülüklerimiz, Diyanet çalışanlarımız köylerimize kadar yaptıkları çalışmaları sürdürmektedir. Biz de din hizmetleri konusundan ilimizde iyi bir konumdayız. Bütün arkadaşlarımız herkesi kucaklayacak şekilde hizmetlerini sürdürmektedir. Bundan da büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Camilerimizdeki dini ve kültürel kuruşlar ve etkinlikler, Kuran Kurslarımızın çalışmaları hakikaten toplumumuzun kaynaşmasına ciddi manada katkı sağlamaktadırlar. Kutlu Doğum haftasının tüm insanlığa ve Kırıkkale’mize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

 

KIRIKKALE HABER MERKEZİ

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.