Büyükşehir Ankapark’ı tanıtıyor

Büyükşehir Ankapark’ı tanıtıyor
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce inşa edilen Dünyanın en büyük Tema Parkları arasında bulunan Ankapark, Başkentlilere tanıtılıyor.  Ankamall Metro İstasyonu yanında Ankapark’ın birebir maketi üzerinden gerçekleştirilen tanıtıma Başkentliler büyük ilgi gösteriyor

 

Ankamall Metro İstasyonu yanında Ankapark’ın dev maketi ile park içinde yer alacak oyuncaklardan bazılarının yer aldığı Tanıtım Merkezi’ne Başkentliler büyük ilgi gösterirken, gördükleri karşısında şaşkınlıklarını “Biz buranın bu kadar muhteşem olacağını bilmiyorduk. Gerçekten çok güzel olmuş” sözleriyle dile getiriyorlar.

Atatürk Orman Çiftliği içinde 1 milyon 250 bin metrekarelik bir alan içinde yapım çalışmaları aralıksız devam eden, ailelerin hoşça vakit geçireceği iç ve dış mekanlarda eğlence ünitelerinin yer alacağı Ankapark’ın inşaat alanı bir süre önce Başkentlilerin ziyaretine açılmıştı.

ankarapark2Dünyanın sayılı Tema parklarından biri olan dev eğlence merkezinin henüz inşaat halindeyken büyük ilgi görmesi nedeniyle Büyükşehir Belediyesi, her gün binlerce kişinin kullandığı Akköprü Metro İstasyonu yanında kurduğu Ankapark Tanıtım Merkezi’nde parkın içinde yer alacak otorobot, peluş hayvanlar, devasa dinazorlar ile Go Cart gibi farklı oyuncakların birer protiplerini sergiliyor.

Ankapark Tanıtım Merkezi’nin açıldığı günden itibaren 7’den 70’e her yaştan Başkentlinin büyük ilgi gösterdiğini belirten yetkililer, özellikle metro çıkışı anne babaların çocuklarıyla merkeze gelip çocuklarını büyük bir keyifle oyuncaklarla oynattıklarını kaydettiler.

Özellikle gençlerin, çocukluklarında oynadıkları robotların dev modelleri önünde fotoğraf çektirdiklerini dile getiren yetkililer, Ankapark Tanıtım Merkezi’nin, açıldığı günden itibaren sadece Ankaralılar değil, yerli ve yabancı turistlerin de uğrak yeri olduğunu vurguladılar.

TANITIM MERKEZİ’NE ZİYARETÇİ AKINI

Yetkililer, Büyükşehir Belediyesi tarafından Akköprü Metro İstasyonu yanında kurulan Ankapark Tanıtım Merkezi’nin açıldığı günden itibaren ziyaretçi akınına uğradığını belirtirken, Başkentliler de gördükleri ihtişam karşısında yaşadıkları şaşkınlığı ve hayranlığı dile getiriyorlar.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.