İl Genel Meclis üyeleri ve belde belediye başkanlarına veda yemeği

İl Genel Meclis üyeleri ve belde belediye başkanlarına veda yemeği
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

İl Özel İdare Kanunu gereğince 5 yıllık çalışmalarını başarı ile tamamlayan İl Genel Meclis Üyeleri onuruna Valilik tarafından yemek verildi.

Kırıkkale Polisevi Mavi Salonda verilen yemekte İl Genel Meclisi Üyeleri ve kapanan 12 Belde Belediye Başkanlarına yapmış oldukları hizmetlerden dolayı plaket verildi.

GÜZEL ÇALIŞMALARINIZ OLDU

Düzenlenen yemeğe Vali Ali Kolat’ın yanı sıra Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları, İl genel meclisi üyeleri, belde belediye başkanları ve çok sayıda kurumun müdürü katıldı. Törende konuşma yapan Vali Ali Kolat, 2009 Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra seçilip bu hizmeti üstlenenlerin 30 Mart 2014’te görev sürelerinin sona ereceğini belirterek “Geçen süre içerisinde beraber olduk, güzel çalışmalarınız oldu, güzel katkılarınız oldu. Bu vesile ile bir araya gelelim dedik ve helalleşelim istedik. Katıldığınız için, teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

il Genel Meclis2VATANDAŞIMIZA HİZMETİ KUTSAL SAYIYORUZ

Kolat, “12 Belde Belediyemizin nüfusu 2 binin altında olduğu için belde statüsünü kaybettiler ve bu beldelerimizde seçim olmayacak. Sadece köy muhtarlıkları için seçimler yapılacak. İl Genel Meclisi Üyeleri arkadaşlarımızla yeniden aday olanlar var, aday olmayan arkadaşlarımız var. Biz hepsini buraya çağırdık. Bu vesile ile bir araya geldik. Vatandaşımıza yapılan hizmeti biz kutsal sayıyoruz. Hakikaten bir köylümüzün, bir insanımızın, bir vatandaşımızın kapısına hizmetin gitmiş olması ve onun da Allah razı olsun demesi bizi son derece mutlu ediyor” ifadesinde bulundu.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

“Başta İl Özel İdaremizin, Genel Sekreterimizin ve arkadaşlarının ve Valiliğimizin olmak üzere sizlerin, İl Genel Meclisinin hazırladığı çalışmalarla, bütçelerle, yine belde belediye başkanlarımızın ve meclis üyelerinin yaptığı çalışmalarla güzel bir noktaya geldiğimiz kanaatindeyim. İnşallah bundan sonra da yine seçilecek arkadaşlarla hizmetlerimizi birlik ve beraberlik içerisinde sürdüreceğiz. Beldelerimiz için de endişeleri olmasın biz belki onların istediği kadar, belki tam işin içerisinde olmayacağız ama onların verdiği hizmetleri de aksatmamaya gayret edeceğiz ve elimizden geldiği kadar o beldelerimizde de hizmetlerimizi sürdürmeye çalışacağız. Ben emeği geçen, destek veren bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu vesile ile de yapılan hizmetlerin anısına birer teşekkür belgesi hazırladık”

KAPIMIZ GÖNLÜMÜZ SİZLERE AÇIK

Belde belediye başkanlarının, İl Genel Meclisi Üyelerinin ‘tamam işiniz bitti güle güle’ diye bir şey kesinlikle akıllarından bile geçmediğini ifade eden Kolat, “Sizin bilgi birikim ve tecrübelerinizden her zaman istifade edeceğiz. Kapımız ve gönlümüz sizlere açık. Her zaman vatandaşımızın yine sizlere talepleri olacaktır. Yine onlara aracılık edeceksiniz ve yine bizlere intikal ettireceksiniz. Biz bu konuda da elimizden geldiğince kaymakamlarımız, vali yardımcılarımız, il özel idaremiz, diğer kamu kurum ve kuruluşlarımız ile beraber yine sizlerle beraber olacağız. Güzel hizmetlerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bir kusurumuz olduysa, bir eksiğimiz olduysa de hakkınızı helal edin. İnşallah bundan sonra da yine güzel hizmetlerimizi bu beldelerimize, köylerimize götürmeye devam edeceğiz” dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.