TEOG Sınavı’nda Türkiye birincisi oldu

TEOG Sınavı’nda Türkiye birincisi oldu
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavı’nda (TEOG), 100 tam puan alan Fatma Gül Perk, Türkiye birincisi oldu.

120 SORUNUN HEPSİNİ DOĞRU CEVAPLADI

Kırıkkale’nin gururu olan 8. sınıf öğrencisi Perk, bu yıl ilk defa yapılan sınavda Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, matematik, fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve İngilizce derslerindeki 120 sorunun hepsini doğru cevapladı. Özel Kızılırmak İlk ve Orta Okulu Müdürü Hasan Hüseyin Ertaş, değişen sınav sisteminde öğrenci ihtiyaçlarını göz önüne alarak, MEB müfredat yapısına uygun hazırlamaya çalıştıklarını söyledi.

MÜHENDİSLİK OKUMAK İSTİYORUM

Ertaş, TEOG sınavının bu yıl ilk defa uygulandığına dikkat çekerek yanlışların doğruyu götürmediğini ifade etti. Performansı nedeniyle öğrencilerini tebrik eden Ertaş, aynı başarıyı nisan ayında yapılacak ikinci sınavda da beklediklerini söyledi. Perk,  “Mühendislik okumak istiyorum. Çok mutluyum. Bu başarımda en başta ailem daha sonra öğretmenlerimin katkısı çok büyük. Herkese teşekkür ederim.” dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.