Ödüllü Kur’an- ı Kerim bilgi yarışması

Ödüllü Kur’an- ı Kerim bilgi yarışması
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

İstanbul merkezli Zinde Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği ile Kırıkkale’de Kale Gençlik, Spor İzcilik Kulübü işbirliği ile Kur’an- ı Kerim Meali Bilgi Yarışması düzenlenecek. Yarışmaya yaş, meslek ve okul sınırı olmadan herkes katilabilecek.

İZCİLİK FAALİYETLERİ

İstanbul merkezli Zinde Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği tarafından Kur’an- ı Kerim Meali Bilgi Yarışması düzenlenecek. Yarışma hakkında bilgiler veren Dernek Başkanı Erkan Seçgin, “Kulüp olarak spor ve izcilik faaliyetlerinin yanı sıra, İstanbul merkezli Zinde Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği ile Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları adı altında Türkiye geneli ÖSYM sisteminde yarışmalar tertip edilmektedir” dedi.

77 İL, 255 İLÇE, 352 OKUL

Seçgin “Geçen yıl 94 gençlik derneğiyle birlikte gerçekleştirmiş olduğumuz İlmihal yarışmasına (Büyük İslam ilmihali Ömer Nasuhi Bilmen) Türkiye genelinde 87.014 kişi katılmış olup; yarışmayı 77 il, 255 ilçe, 352 okulda, 6750 gözetmen nezaretinde organize edip aynı gün aynı saatte sınav yaparak sonuçlandırıldı” şeklinde konuştu.

ONLİNE KATILIMCILAR

Ufka yolculuk kültür yarışmaları Kırıkkale Temsilcisi Mustafa Susam ise; “Yarışma 5 kategori olarak düzenlenecek. A Kategorisi: 14- (14 Yaş altı), B Kategorisi: 14+/19- (14, 15, 16, 17 ve 18 Yaşları), C Kategorisi: 19+ (19Yaş ve üstü), D Kategorisi: Din görevlileri (imamlar, müezzinler, kuran kursu hocaları, vaizler. ), ilahiyat Mezunları, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri, E Kategorisi: Online katılımcılar olarak belirlenmiştir” ifadesinde bulundu.

18 BİN LİRA ÖDÜL

Susam; “Yarışmada Türkiye genelinde dereceye girenlere 16 umre 28 adet ipad mini 18 bin lira Kırıkkale de ise birinciye 3 bin TL ikinciye 2 bin 250 TL üçüncüye bin 500 TL ödül verilecek.

Yarışma 9 Mart 2014 tarihinde aynı anda tüm Türkiyede başlayacaktır. Yarışmaya son başvuru tarihi 31 Ocak 2014 tarihine kadar www.ufkayolculuk.com adresinden ya da açılacak olan stantlardan başvuru yapabilecekler” dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.