Ali Rıza Çalkan’a Kırıkkalelilerden tam destek

Ali Rıza Çalkan’a Kırıkkalelilerden tam destek
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

MHP Mamak Belediye Başkan a.adayı Ali Rıza Çalkan Kırıkkaleli hemşerileriyle iftarda bir araya geldi. Hemşerilerinin bağrına bastığı Çalkan’a Kırıkkaleliler’den tam destek çıktı.

Lale restoranda verilen iftar yemeğine 1.500’ü aşkın kişi katıldı. Kırıkkale eski Valisi Behiç Çelik, Kırıkkale eski Milletvekili Kemal Albayrak, Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Cemal Sertkaya, Kırıkkaleliler Vakfı Yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda Kırıkaleli siyasetçi ve bürokrat ile Ankaralılar Derneği Mamak şube yönetim kurulu üyelerinin katıldığı iftar yemeğinde, yapılan konuşmalarda Kırıkkaleliler,  Ankara’da ve Mamak’ta Ali Rıza Çalkan’ı var güçleriyle destekleyeceklerini deklare ettiler.

Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Cemal Sertkaya “Biz herzaman Ankara’da bir adayımız olsun istiyorduk. İnşallah inanıyoruz. Ali Rıza Çalkan, MHP’nin Mamak adayı olacaktır. İşte ondan sonra görev biz Kırıkkalelilere düşüyor. Kırıkkaleli bir belediye Başkanı göreceğiz Ankara’da inşallah” şeklinde konuşarak tam destek verdiklerinin altını çizdi.

Kırıkkale eski Valisi Behiç Çelik’te Kırıkkale’yi Kutsal topraklara benzeterek, görev yaptığı 7 yıllık süre içerisinde Kırıkkale ile bir bütün olduğunu ifade ederek “Kendimi Kırıkkaleli gibi hissediyorum. Kırıkkale herşeyin en iyisine layıktır. Gönül ister ki Başbakan’da, Cumhurbaşkanı da Kırıkkaleli olsun. İşte şuanda Mamak’ta yıllardır Kırıkkalelilerin istediği bir hedefe ulaşılmak üzere bütün Kırıkkalelilerin Ali Rıza Çalkan etrafından tek yürek olmalı” şeklinde konuştu.

Kırıkkale eksi Milletvekili Kemal Albayrak’ta Ali Rıza Çalkan’ın adaylığından memnuniyetini dile getirirken, Kırıkkalelilerin her zaman en iyi yerlerde olması gerektiğinin altını çizdi. Kırıkkaleliler vakfı ilk başkanı Mustafa Öztürk’te Ali Rıza Çalkan’ın Kırıkkale’nin Ankara’da ki kabuğunun kırılması açısından bir şans olacağına dikkat çekti.

ali riza calkan iftarPARTİ GÖZETMEKSİZİN HERKESİN OYUNA TALİBİZ”

İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Ali Rıza Çalkan, Ankara’nın her ilçesinin farklı ihtiyaçlara sahip olduğu gibi Mamak’ın her köşesinin de ayrı ayrı ele alınması gereken ihtiyaçlarının olduğunu belirterek, sorunların ancak bu yaklaşımla çözülebileceğini dile getirdi.

Yerel seçimlere fazla bir süre kalmadığını aktaran Çalkan, bundan sonra çalışmalarını daha kapsamlı ve de organize bir biçimde yürütmek istediklerini söyledi. Parti gözetmeksizin herkesin oyuna talip olduklarını vurgulayan Çalkan, genel seçimlerdeki oy verme mantığıyla yerel seçimlerdeki mantığın farklı olduğunu ve yerel seçimlerde adaya oy verildiğini ifade etti. Çalkan, partilerin düşük oy aldığı birçok ilde ve ilçede güçlü bir adayla girerek yerel seçimleri kazanabildiğini örnekler vererek anlattı.  Mamak’ta MHP’nin geçmişten gelen güçlü bir tabanı olduğunu kaydeden Çalkan, bu tabana da dayanarak iyi bir çalışmayla Mamak Belediyesi’ni kazanacaklarını dile getirdi. Milliyetçi Hareket Partisi kurucu lideri Alparslan Türkeş’in de Mamak’ın kazanılmasını zamanında çok istediğini anlatan Çalkan “Hep birlikte çalışarak Başbuğumuz Türkeş’in vasiyetini yerine getirelim” çağrısı yaptı. “Mamak’ı alarak üç hilali burçlara dikmek bize nasip olur inşallah” diyen Çalkan, seçimin kazanıldığı sabah Mamak Belediye binasından Alparslan Türkeş’in mezarına kadar tekbir sesleriyle büyük bir yürüyüş gerçekleştireceklerini söyledi.

 

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.