Eryaman’a 5 yıldızlı 3 tesis

Eryaman’a 5 yıldızlı 3 tesis
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Emekli Çay Bahçesi ile Kreş ve Etüt Merkezi açılış için gün sayıyor

Etimesgut Belediyesi Ankara’ya, 7’den 70’e herkese hitap edecek yeni bir yaşam ve eğitim alanı kazandırdı. Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi ile Emekli Çay Bahçesi tamamlandı, Kreş ve Etüt Merkezi inşaatı ise tamamlanmak üzere. Üç tesisten ikisi bayramdan sonra hizmet vermeye başlayacak, üç tesisin resmi açılışı ise 28 Eylül Cumartesi günü yapılacak.

Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Ankara’nın yeni trendi olacak. Yüzme, bowling, squash, spor ve güzellik merkezi, düğün salonu gibi birçok aktivite alanı bulunan merkez, eğlence, spor ve eğitimi aynı çatı altında buluşturuyor.

Emekli Çay Bahçesi, ilçedeki emeklilere yakışır mekanlar sunuyor. Emekliler, buraya gelerek ruhsal ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecek birçok aktiviteye katılabilecekler. Ankara evi şeklindeki tesis, yaşam merkeziyle birlikte aynı kampus içinde hizmet verecek. Eryaman Mahallesi’nde inşa edilen kreş ve etüt merkezi ise Etisem projesinin 8. şubesi olacak.

Etimesgut Belediyesi bu yılki açılış zincirine üç yeni halka daha ekliyor. Hizmete sunulan 5 büyük yatırımın ardından Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi ile Emekli Çay Bahçesi tamamladı, iki tesis çok yakında hizmet vermeye başlıyor. Eryaman bölgesinde merkezi bir noktada bulunan iki tesis, aynı kampus içinde yer alıyor. Birbirini tamamlayan özellikleriyle dikkat çeken bu iki tesisle Etimesgut yeni bir yaşam alanı kazanıyor.

GÖKTÜRK AİLE YAŞAM VE EĞİTİM MERKEZİ
Etimesgut Belediyesi, Belediye Meclisi’nin kararıyla ‘Göktürk’ adını verdiği Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi’ni tamamladı. Ankara’nın en kapsamlı eğlence, spor ve eğitim merkezi durumundaki tesis, modern mimarisiyle de dikkat çekiyor. Tesisin özellikleri şöyle:

YARI OLİMPİK HAVUZU
Tesisle birlikte Etimesgut ikinci yüzme havuzuna kavuşuyor. 6 kulvardan oluşan Yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, yalnız Etimesgutlular’ın değil Ankaralılar’ın tercih edeceği havuzlar arasında yer alacak. Havuz bünyesinde çocuk havuzu da hizmet verecek ve yüzme hocaları nezaretinde yüzme kursları açılacak, binlerce kişi yüzme de öğrenecek. Havuz 7’den 70’e herkese keyifli yüzme imkanı sunacak.

SPOR ZAMANI
Tesiste farklı spor branşları için mekanlar yer alıyor. Tesise gelenler bowling, bilardo, duvar topu, masa tenisi oynayabilecekler, teknolojik jimnastik aletleriyle donatılan modern spor merkezinde form tutabilecekler. Aerobik ve step salonu tüm vatandaşların gözdesi olacak.

GÜZELLİK MERKEZİ
Etimesgutlu hanımlar için tesiste özel yerler ayrıldı. Hanımların güzelliklerine güzellik katabilecekleri bir merkez hizmet verecek. Hanımlar, saç ve cilt bakımlarını yaptırabilecekler. Uzman personelin görev yapacağı güzellik merkezi tesisin en çok tercih edilen birimi olacak.

HAMAM SEFASI
Her türlü istek ve ihtiyacın düşünüldüğü tesiste Türk ve Fin hamamları da bulunuyor. Modern ve geleneksel çizgileri bir arada bulunduran hamamlar, günün yorgunluğunu gidermek isteyenlere kapılarını açıyor. Hamama ve saunaya gelenler ter atarak günün stresinden kurtulacaklar.

DÜĞÜN SALONU
Etimesgut Belediyesi, nikah ve düğün töreni yapmak isteyenleri de unutmadı. Tesiste düğün ve nişanlar için de kullanılabilecek çok amaçlı modern bir salon inşa edildi. Teraslı salon özellikle yaz aylarının yanı sıra 4 mevsim başkentlilerin birçok etkinliğine ev sahipliği yapacak.

EĞİTİM ALANLARI
Etimesgut Belediyesi, Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi’yle spor, eğlence ve eğitimi bir arada buluşturdu. Tesiste Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (etiSEM) birimi yer alacak. Birçok hobi ve meslek kursu açılacak, her yaştan insanın yararlanacağı bir eğitim yuvası olacak.

ÇEVRE DÜZENLEMELERİ
Tesise gelenlerin sıkıntı yaşamamaları için her şey planlandı. Tesiste modern çevre düzenlemeleri yapılırken, ışıklandırma ve otopark gibi hizmetler de unutulmadı. Tesis her yönüyle hizmete hazır hale getirildi.

EMEKLİ ÇAY BAHÇESİEMEKLİLİK ETİMESGUT’TA GÜZEL
Etimesgut Belediyesi, emeklilere dört dörtlük bir emekli sosyal tesisi kazandırdı. Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi yanına inşa edilen emekli çay bahçesi, ilçedeki emeklilerin yeni mekanı olmaya hazırlanıyor. Tesiste, emeklilerin zamanlarını en iyi şekilde değerlendirecekleri, bir araya gelip sohbet edebilecekleri nezih ortamlar yer alıyor. Emekliler, çay bahçesine gelerek ruhsal ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecek birçok aktiviteye katılabilecekler. Tarihi Ankara konağı şeklinde olan emekli çay bahçesinde kafeterya, şark köşeli dinlenme alanları, sohbet, hobi, okuma ve TV odaları hizmet verecek. Bütün mekanlarıyla emeklilerin hobilerini gerçekleştirecekleri, vakitlerini verimli ve keyifli geçirebilecekleri bir yaşam alanı olacak emekli çay bahçesi, bayramdan sonra hizmet vermeye başlayacak.

ÇOCUKLAR İÇİN KREŞ
Etimesgut Belediyesi, mahallelerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yapımına başladığı kreş ve gündüz bakımevini de tamamladı. Eryaman Mahallesindeki kreşte etiSEM kapsamında  36-65 aylık çocuklar eğitim görecek. Kreş bünyesinde, çocukların fiziki şartlarına göre özel olarak tasarlanmış sınıflar, oyun, TV, uyku odaları, sosyal etkinlik alanları, yemekhane, idari birimler yer alıyor.

Enver Demirel‘ TAM BİR YAŞAM VE EĞİTİM MERKEZİ’
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, bu yıl yoğun bir açılış programı gerçekleştirdiklerini belirterek, Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Emekli Çay Bahçesi ile Kreş ve Etüt Merkezi ile açılış zincirine üç yeni halka daha ekleyeceklerini söyledi. Demirel, üç tesisi açılışa hazır hale geldiğini hatırlatarak, “Tesislerimiz bayramdan sonra hizmet vermeye başlayacak. Programlarımızın yoğunluğu ve Eylül ayındaki büyük festivalimiz dolayısıyla tesislerimizin resmi açılışlarını 28 Eylül’de yapabileceğiz. Her üç tesisimiz de ilçemize, başkentimize şimdiden hayırlı olsun” dedi. Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi’nin, başkentin kazandığı önemli ve büyük yatırımlardan birisi olduğuna dikkat çeken Başkan Demirel; “10.000 metrekare arsa üzerinde inşa ettiğimiz kompleksimiz, 7.900 metrekare kapalı alana ve açık donatılara sahiptir.. Bu yatırımı ilçemize kazandırırken, çocuğumuzu, gencimizi, yaşlımızı, kadınımızı, erkeğimizi, çalışanımızı, emeklimizi; yani toplumun tüm kesimlerini düşündük. Onların istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduk. Şimdi burada herkes için bir şey var. Gençlerimiz çocuklarımız eğitim, spor ve eğlence alanlarından yararlanacak. Kadınlarımız bunların yanı sıra güzellik merkezine, aerobik ve fitness salonlarına gidecek. Emeklimiz emekli çay bahçesinde ikinci baharını yaşayacak. Burası yalnız adıyla değil, özellikleriyle de yaşam ve eğitim alanı haline gelecek. Eryaman Mahallesi’nde yapımını tamamlayıp Eylül ayında hizmete açacağımız Kreş ve Etüt Merkezi’miz ise, geçtiğimiz yıl hizmete açıp şu anda 7 merkezle hizmet verdiğimiz etiSEM projemizin 8. halkası olacaktır” dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin » 6 okuyucu yorumu.

 1. Eryamana yaptığınız bu gÜzel ve eşsiz yatırımlar için öncelikle Enver Demirel,e ve emeği gecen tüm görevlilere teşekkür ederim. Heyecanla açılışı bekliyoruz bunun biz Eryamanlılara BAYRAM hediyesi olduğunu düşünüyoruz hamam için seksen yaşındaki annem size duva ediyor size ALLAH ONLARDAN RAZI OLSUN dileğini iletmemi ısrarla istedi sagolun varolun

 2. Tesisin açılışını sabırsızlıkla bekliyoruz,tüm imkanlardan ailece faydalanmayı düşünüyoruz!şimdiden hayırlı olsun….

 3. Semtimizin gelişimini hız kesmeden ve sürekli artan yatırımlarla devam ettiren belediyemiz çalışanlarına ve saygıdeğer başkanımız Sn. Enver DEMİREL’e yürekten teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını diliyor, yarınlarda da beraber olmayı ümid ediyorum.

 4. Sayın Başkanım,
  Biz Eryaman Spor Sitesi sakinleri olarak Mahallemize yapmış olduğunuz hizmetlerinizden dolayı çok teşekkür ediyoruz.Boş ve köhne bir alanı değerlendirerek mahallemize güzellik kazandırdınız. Yalnız sizden bir ricam daha olacak. Aile yaşam merkezinin arkasında bulunan okula merkezin yanlarından bir yerden bir yol açarsanız çocuklarımız etrafı dolaşmadan okullarına daha kolay ulaşabilecekler.
  Allah gücününüzü ve kuvvetinizi artırsın
  Allah sizden ve emeği geçen herkesten razı olsun.

 5. çok güzel inşallah hep böyle güzel kalır

 6. Hayirli gunler arakadaslar harika bir proje,

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.