Başkan Yaşar, Çankırı yayla şenliklerinde

Başkan Yaşar, Çankırı yayla şenliklerinde
Share on Facebook1Tweet about this on Twitter0

Yenimahalle Belediyesi’nin katkılarıyla Çankırı Yapraklı Sarıkaya Köyü Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği Geleneksel Yayla Şenliği vatandaşları bir araya getirdi. Hep birlikte piknik yaparak halay çeken Çankırılılar eğlenceli bir gün geçirdi. Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın da katıldığı şenlikte Yaşar’a yöresel kıyafet olan ‘Yaren’ hediye edildi.

Dualarla başlayan şenlik, oyun havası ve halaylarla devam etti. 7’den 70’e yüzlerce vatandaş birlikte eğlenirken, Çankırılılar şenlik alanına giren Başkan Yaşar’ı davullarla karşıladı. Şenlikte yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı veren Yaşar, “Türkiye’nin neresine giderseniz gidin ayrı bir güzelliği var. Çankırı’nın bu köyü de bugün bu güzel ormanın içinde bizi ağırlıyor. Bu tür derneklere Yenimahalle Belediyesi olarak hemşehrilik bilincini sıkı tutmak, birlik ve beraberliği sağlamak için sahip çıkıyoruz. Herkesin yaşayacağı tek Türkiye var. Bugün burada sizlerle olmaktan onur duyuyorum.” diye konuştu.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.