Altındağ’ın yükselen değeri Beşikkaya Mahallesi

Altındağ’ın yükselen değeri Beşikkaya Mahallesi
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Veysel Tiryaki: Bir şehirde park ve yeşil alanlar yoksa oranın değeri olmaz. Değeri olmayan yerde ise değişim olmaz. Biz bunu gördüğümüz için devasa parklar yapmaya öncelik verdik. 5 yıl önce bu bölgeye müteahhitler girmezdi. İmar işlemleri tüm ilçede tamamlandı. Altındağ’da çok hızlı bir yapılaşma söz konusu. Bu değişimin en çok yaşandığı mahallelerin başında da Beşikkaya geliyor.

 

baskan tiryakiASFALT VE KALDIRIMDA REKOR YATIRIM

Altındağ Belediyesi bugüne kadar Beşikkaya Mahallesi’ne 30 bin ton asfalt döktü. 30 bin metre bordör, 29 bin m2 tretuvar döşedi.

Bununla birlikte, bugüne kadar Altındağ’da 25 binden fazla gecekondu yıkan Altındağ Belediyesi, Beşikkaya Mahallesi’nde de yüzlerce kaçak yapıyı yıktı, 11 bin metre yeni yol açtı.

Altındağ Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çalışmalarla mahallenin çehresi değişirken, müteahhitlerin bölgeye ilgisi de arttı. Altındağ Belediyesi, Beşikkaya Mahallesi’nde 2004’ten bugüne kadar 500’den fazla inşaat ruhsatı verdi. Bu da 6000 yeni daire anlamına geliyor. Gecekonduların yerini modern apartmanlar almaya başladı.

 

 

 

besikkaya parkiBEŞİKKAYA PARKI ALTINDAĞ’IN EN GÜZEL PARKLARINDAN BİRİ

Beşikkaya Mahallesi 9’uncu cadde üzerine inşa edilen park 35.000 m2 büyüklüğünde… Dinlenme ve spor amaçlı tasarlanan parkta bulunan 670 metre uzunluğunda ve 3 metre genişliğinde koşuyolu, bölgede yürüyüş yapmak isteyenlerin uğrak yeri haline geldi. Kondisyon aletleri ile de göz dolduran park yaz mevsiminin gelmesi ile açık hava sporunu tercih edenlerin de gözdesi oldu.

Haziran 2010 tarihinde açılışı yapılan park, 3 yıldır Beşikkaya Mahallesi sakinlerinin uğrak yeri haline geldi. Parkın açılışında konuşan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, şehrin en kıymetli mekanlarının yeşil alanlar ve çevresi olduğunu, batılı ülkelerde bunun öneminin bilindiğini, Türkiye’de ise ihmal edilen konuların başında geldiğini söyledi.

 

besikkaya genclik merkeziBEŞİKKAYA MAHALLESİ’NİN PRESTİJ PROJESİ: KÖY PARK AÇIK HAVA MÜZESİ 2013’TE BİTİRİLECEK

Başkan Tiryaki: 100 yıl öncesinin köy atmosferi Köy Park’ta hayat bulacak. Ankara’nın her yerinden köy parkı ziyaret etmeye gelenler olacak.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki kent yaşamında, beton yapılar arasında büyüyen çocukların köy hayatını tanıyabilmelerine imkan sağlayacak olan Köy Park projesi ile Altındağ’a 100 yıl öncesinin köyünün inşa edilmesini sağlıyor.

400 dönümlük bir arazide köprüleri, dereleri, yel ve su değirmenleri ile ziyaretçileri zamanda yolculuğa çıkaracak olan Köy Park’ı, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Çocuklar burada koyunla, inekle, evcil hayvanlarla tanışacak, bir sütün nasıl üretildiğini, bir sebzenin nasıl yetiştirildiğini görecek. Unun nasıl ekmek olduğunu öğrenecek. Domatesi tarlasından kendi toplayacak. Tavuklara yem verebilecek” sözleriyle anlattı.

 

besikkaya koy parkiPROJE YILSONUNA KADAR TAMAMLANACAK

Başkan Tiryaki, 400 dönümlük alana araç alınmayacağını, parkın at ve öküz arabaları ve faytonlarla gezilebileceğini aktardı. Tiryaki, 100 yıl öncesinin köy hayatına yolculuk imkanı sağlayacak olan Köy Park projesinin çok hızlı şekilde ilerlediğini ve 2013 yılında bitirileceğini söyledi.

 

Beşikkaya Mahallesi’ne yapılan ve 2012 yılı içerisinde yapımına başlanan tesis, tamamlandığında mahallenin çehresi tamamen değişecek. Ankara’nın her yerinden ziyaretçilerin geleceği bölgenin hem değeri artacak, hem de ekonomisi canlanacak.

 

besikkapa spot tesisiBEŞİKKAYA SPOR TESİSİ ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

BAŞKAN TİRYAKİ: ŞEVKİMİZİ VE CESARETİMİZİ GENÇLERDEN ALIYORUZ

Gençlerin ve çocukların spora özendirilerek kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamak, ilçe sakinlerinin düzenli spor yapmasına imkan tanımak ve Altındağ’a yaraşır spor tesislerini her mahalleye yaygınlaştırmak için büyük bir çaba sarfeden Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin Altındağ’a kazandırdığı spor tesislerinden biri de Beşikkaya Spor Tesisi… Futbol, basketbol, voleybol ve tenis sahasının bulunduğu spor tesisi, bölge çocukları ve gençlerin hizmetinde…

 

BEŞİKKAYA KAPALI PAZAR YERİ 2008 YILINDAN BERİ HİZMETTE…

Toplam 7000 metrekare alan üzerine inşa edilen Beşikkaya Kapalı Pazar Yeri, çağdaş görünümüyle büyük ilgi görüyor. 303 Pazar tezgahı, 15 dükkan ve 1 deponun bulunduğu pazar yerinde ayrıca 22 araçlık bir de otopark bulunuyor. Pazar yerinin içinde ayrıca denetim ve güvenlik tedbirleri açısından bir zabıta noktası, çay ocağı ve dinlenme alanı bulunuyor

 

besikkaya kadin egitimİLK KADIN EĞİTİM VE KÜLTÜR MERKEZİ 2005 YILINDA BEŞİKKAYA MAHALLESİ’NE AÇILDI

2005 yılında ilk kez Beşikkaya Mahallesi’nde açılan Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezi’nden sonra, yıllar içerisinde Altındağ’da 24 mahallede yeni merkezler açan Altındağ Belediyesi, her geçen yıl daha fazla Altındağlı kadının hayatını değiştirmeyi başardı.

Tüm merkezlerde, sanatla, sporla, şehir içi ve dışı gezilerle ve sosyal faaliyetlerle sınırlarını zorlayan kadınlar, tüm Türkiye’nin olduğu gibi dünyanın da ilgisini çekmeyi başardı. Altındağ Belediyesi Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezleri, 2011 yılında Birleşmiş Milletler’de dünyaya örnek proje olarak gösterildi.

 

besikkaya2BEŞİKKAYA MAHALLESİ GENÇLİK MERKEZİ 2012’DE HİZMETE AÇILDI

Altındağ Belediyesi’ne bağlı faaliyet gösteren 16 Gençlik Merkezi’nde, 2012 yılında 18 branşta toplam 13 bin 500 öğrenciye eğitim ve öğretim verildi. Gençlik Merkezlerinden biri de 2012 yılında Beşikkaya Mahallesi’ne yapıldı.

Bir okul gibi hizmet veren, gün boyunca eğitimin devam ettiği Gençlik Merkezleri’nde Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilgisi, Biyoloji, Coğrafya gibi temel derslerin yanı sıra halk oyunları, drama, diksiyon, satranç, tiyatro, bağlama, gitar, trompet, keman, ney, ritm, modern dans, model uçak, resim, ebru ve diksiyon branşlarında dersler veriliyor. Ayrıca masa tenisi, salon sporları, internet salonu ve benzeri faaliyetlerden de yararlanan gençler şehir gezileri, tiyatro ve sinema gösterilerine de katılma şansı yakalıyor. Bunun yanı sıra Ankara içi ve Ankara dışı gezilere de giden gençler, spor aktiviteleri ile de buluşturuluyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin » 1 okuyucu yorumu

  1. Nasil yararlanabi
    İriz

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.