Ödüllü Kur’an-ı Kerim Meali Yarışması

Ödüllü Kur’an-ı Kerim Meali Yarışması
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Kırıkkale’de Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇED) ve Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu (KAB) tarafından ortaklaşa olarak düzenlenen ödüllü Kur’an-ı Kerim meali yarışmasına çok sayıda lise öğrencisi katıldı.

 

100 SORU YÖNETİLDİ

Liseler arasında düzenlenen yarışma Kırıkkale merkez İmam Hatip Ortaokulu binasında yapıldı. Saat 10.00’da başlayan sınav 2 saat sürdü. Sınavda öğrencilere Yasin, Hucurat, Mu’minun ve Yusuf sürelerinin mealinden toplam 100 soru yönetildi. AKÇED Başkanı Mustafa Arı, dernek olarak Kırıkkale ile birlikte Türkiye’nin değişik illerinde meal yarışması yapıldığını söyledi.

 

DEĞİŞİK HEDİYELER VERİLECEK

Dernek Başkanı Arı, “Gençlerimiz belirlenen sürelerin meallerine yaklaşık olarak 2 aydır hazırlandılar. Bu sayede Yüce kitabımız olan Kur’an-ı Kerim-i okuyup mealini öğrenmeye çalıştılar. Bu onlar için ve hepimiz için önemli bir kazançtır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalarımız farklı kategorilerde devam edecektir. Öğrencilerden dereceye girenlerden birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye tablet bilgisayar, üçüncüye cep telefonu, dördüncüye fotoğraf makinesi, beşinciye çeyrek altın 6’dan 10’a kadar olanlara ise değişik hediyeler verilecektir” şeklinde konuştu. KAB Kırıkkale İl Temsilcisi Mehmet Ali Gerçekcioğlu da Kur’an-ı Kerim meali yarışmasına liseli öğrencilerin göstermiş olduğu ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

KIRIKKALE HABER MERKEZİ

 

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.