Öğrenci ve veliler arası Siyer-i Nebi Yarışması

Öğrenci ve veliler arası Siyer-i Nebi Yarışması
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Ankara Pursaklar İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrenci ve veliler arası Siyer-i NebiYarışması düzenlendi.

Abdurrahim Karakoç Kongre ve Kültür Merkezin’de düzenlenen yarışmaya ilçe Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Müftü Cemal Çıkrık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Ertuğrul, okul müdürleri, öğretmenler, belediye meclis üyeleri, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hüseyin Yayla, yeni eğitim öğretim yılında ilçedeki tüm ortaokullarda Siyer-i Nebi dersinin seçmeli olarak okutulduğunu belirterek, “Bu yarışmayı ilçemizdeki tüm ortaokul yöneticileri ile istişare ederek düzenledik.” dedi.

Belediye Başkanı Selçuk Çetin de, içinde bulunulan Kutlu Doğum Haftası’nda böyle güzel bir yarışma düzenlenerek insanları okumaya yönlendiren okul idarecilerini tebrik etti.
Kur’an’ın ilk emrinin ‘Oku’ olduğunu hatırlatan Başkan Çetin, “Onurumuzla, şerefimizle yaşamamız için okumalıyız. Anlamalıyız ve yaşamalıyız. Bu vesileyle tüm hemşerilerimin Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Bir hafta boyunca değişik kategorileri aşarak finale kalan veliler ve öğrenciler birinci olmak için yarıştı. Veliler arasındaki Siyer-i Nebi Yarışması’nı tüm sorulara doğru cevap veren Özel Nene Hatun İlköğretim Okulu kazandı. Öğrenciler arasındaki yarışmanın birinciliğini de yine aynı okulun öğrencileri kazandı

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.