Etimesgut’ta 3 bin 200 ton atık geri dönüştürüldü

Etimesgut’ta 3 bin 200 ton atık geri dönüştürüldü
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Etimesgut Belediyesi, 1 yılda 3 bin 200 ton ambalaj atığı ile 50 bin litre atık yağı ev ve işyerlerinden toplayarak geri dönüşüme gönderdi. Atıklar tekrar işlenerek yeniden ekonomiye kazandırıldı. Belediye 444 9 244 nolu telefonu arayan vatandaşların dönüştürebilir katı atık ve atık yağlarını evlerinden alıyor.

Projenin ilk 10 ayında toplanan atık miktarı 300 tonu bulmazken ilçe halkının büyük desteğiyle bu rakam 2 yılda 10 kat arttı. Etimesgut Belediyesi, projeye bütün vatandaşların katılımını artırmak amacıyla yoğun bir çalışma yürütüyor. Çalışmalar kapsamında el broşürleri, afişler ve billboard afişleriyle vatandaşlar bilgilendiriliyor. Sitelere, çarşı girişlerine, okullara ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarına vatandaşların kullanabilmesi için 1000 Lt. hacminde modern toplama tankları konuldu.

etimesgut geri donusumBİLGİ HATTI: 444 9 244
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, yürüttükleri Geri Dönüşüm Projesiyle katı atık, ambalaj ve bitkisel yağları kaynağında ayrıştırarak yeniden ülke ekonomisine kazandırdıklarını söyledi. Demirel, “Kaynağından toplanarak ayrıştırılan çöp miktarı aylık ortalama 300 tona ulaşmış durumda. Yıllık rakam 3 bin tonu aştı. Bu projemize destek veren bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi. Projenin daha geniş alana yayılarak devam etmesi için bir çağrı hattı kurduklarını da belirten Demirel, 444 9 244 numaralı telefonu arayan vatandaşların projeye katılabileceklerini hatırlattı.

 

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.