Güçlü Türkiye’yi kurmak zorundayız

Güçlü Türkiye’yi kurmak zorundayız
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

BÜTÜN İNSANLARIMIZLA AHİRETE KADAR, KARDEŞ OLARAK YAŞAYACAĞIZ

AK Parti İl Başkanlığı tarafından hafta sonu İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımı ile gerçekleşen toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Güçlü ve yeni Türkiye’yi kurmak zorunda olduklarını belirten Kurtulmuş, ‘Mezhep ayırt etmeden, bütün insanlarımızla ahrete kadar kardeşçe yaşayacağız’ dedi.

YENİ TÜRKİYE, YENİ EKONOMİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, hafta sonu Kırıkkale’ye gelerek bir dizi ziyaretler gerçekleştirerek her ay gerçekleştirilen AK Parti İl Divan Toplantısı’na katıldı.

İlk olarak AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Kurtulmuş, Burada İl Başkanı Mehmet Demir ve yönetimi ile bir araya geldi. Ziyarette günün anlam ve önemini belirtmek için Kurtulmuş’a başkan Demir tarafından Kırıkkale’yi simgeleyen çini tabak hediye edildi.

2071’E EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

Daha sonra Belediye Başkanı Veli Korkmaz ile bir araya gelen Kurtulmuş, Kırıkkale’nin aldığı belediye hizmetleri ile geliştiğini ve büyüdüğünü ifade etti. Ziyaretlerin ardından Kurtulmuş, Kültür Merkezi’de gerçekleştirilen İl Divan Toplantısına katıldı. Toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verilirken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenen ‘Hedef 2023-2071’ vizyonuna emin adımlarla ilerlendiği de belirtildi.

TOPLANTIYA BÜYÜK İLGİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantı protokol konuşmaları ile devam etti. Toplantıya Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un yanı sıra, Milli Savunma Komisyon Başkanı Oğuz Kağan Köksal, Milletvekili Ramazan Can, AK Parti İl Başkanı Mehmet Demir, Belediye Başkanı Veli Korkmaz, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

İL DİVAN BAŞKANI VE ÜYELERİ BELİRLENDİ

Toplantıda Yasemin Zengin Kayalı İl Divan Başkanı olurken, katip üyeler ise Ferit Oluk, Tülay İğde, Mustafa Babayiğit ve Sıtkı Arifoğlu olarak belirlendi. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Mehmet Demir, AK Parti İl Başkanlığı görevine geldiği günden itibaren üyeleri ile birlikte yoğun şekilde çalıştıklarını belirtti.

BAŞKAN MEHMET DEMİR: ‘SEÇİMLERE HAZIRIZ’

Vatandaşlarla her zaman iç içe olduklarını vurgulayan Demir, parti olarak kapılarının her zaman halka açık olduğunu söyledi. Kırıkkale’ye yatırım yapılması ve vatandaşların karşılaştıkları bütün sorunları yetkililere ilettiklerini vurgulayan Demir, gelecek dönemlerde yapılacak olan seçimlere sıkı bir şekilde hazırlandıklarını söyledi.

2014 yılında yapılacak olan yerel seçim, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 2015 yılında yapılacak olan genel seçimlere teşkilat olarak hazır olduklarını dile getiren Demir, “Her seçimde olduğu gibi bu seçimlerde de sandık halkımızın önüne gelecek ve iktidarlığımızı kıskanan kişilere cevabını verecektir” dedi.

KIRIKKALE ALDIĞI HİZMETLERLE ÇOK İYİ NOKTAYA GELDİ

Başkan Demir’in ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Veli Korkmaz ise, Belediye olarak Kırıkkale’de yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. AK Parti iktidarlığı döneminde büyük hizmetler alındığını belirten Başkan Korkmaz, “Türkiye’yi girdiği girdap içerisinden AK Parti çıkardı.

Türkiye genelinde yaptığı çalışmalar ile halkın takdirini kazana AK Parti, halkın takdiri ile 3 dönemdir iktidar. Bizlerde Belediye olarak ilimiz halkına yakışır en iyi hizmetleri sunmaya çalıştık. Kırıkkale aldığı hizmetler ile çok iyi noktalara geldi” ifadesinde bulundu.

KIRIKALE’Yİ GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR

Kırıkkale’nin genç ve dinamik bir şehir olduğunu vurgulayan Milletvekili Ramazan Can ise, MKE’ye parelel olarak Kırıkkale’nin gelişip büyüdüğünü söyledi. Şimdi ise her alanda büyüdüğünü söyleyen Can, Teknopark ve Silah Savunma Organize Sanayi Bölgesi ile Kırıkkale’nin daha da büyüyeceğini vurguladı.

Kırıkkale’yi güzel günlerin beklediğini dile getiren Can, parti olarak Kırıkkale’nin en iyi hizmeti alması için her türlü çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirtti.

AK PARTİ’NİN YENİ VİZYONU 2071

Can’ın ardından konuşma yapan Milli Savunma Komisyon Başkanı Oğuz Kağan Köksal ise, Kırıkkale’de güzel bir işbirliğinin olduğunu söyledi. AK Parti’nin yeni vizyonunun 2071 olduğunu vurgulayan Köksal, kendilerini en iyi şekilde bu vizyona hazırladıklarını söyledi. AK Parti’nin Türkiye’nin 10 yılına damga vurduğunu vurgulayan Köksal, “AK Parti’nin bu heyecanı ilimizde olduğu gibi Türkiye’nin her tarafını sarmış durumda” dedi.

BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATIYORUZ

Son olarak konuşma yapan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ise, Parti olarak Türkiye’nin her alanında güzel çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Başarılı çalışmalara her zaman imza atacaklarını vurgulayan Kurtulmuş, “Güçlü ve yeni Türkiye’yi kurmak zorundayız. Bu güçlü ve yeni Türkiye’nin içerisinde de mezhep ayırt etmeden bütün insanlarımızla ahrete kadar kardeşçe yaşayacağız’ ifadesinde bulundu.

MİLLET HESABI SANDIKTA SORDU

Türkiye’nin geçmiş dönemlerde büyük olaylar yaşadığını vurgulayan Kurtulmuş, 1960 ihtilalinde dönemin başbakanının asıldığını belirterek, milletin sokağa çıkıp bağırıp, çağırmadığını, yüreğine kanlı gözyaşlarını akıttığını ve hesabını sandıkta sorduğunu kaydetti.

Kurtulmuş, Türk milletinin 1980 yılında Kenan Evren’in söylemlerine rağmen yüzde 43 oyla rahmetli Turgut Özal’ı iktidara getirdiğini dile getirdi.

CHP HELAL OYLARLA İKTİDARA GELEMEZ

Türkiye’de en iyi hazırlanan en etkili darbenin 28 Şubat olduğunu dile getiren Kurtulmuş, “
Ondan sonra millet o iradenin devamı olarak gördüğü AK Parti’yi iktidara taşıdı. Milletin böyle bir feraseti vardır. Bu millet helal oylarıyla Cumhuriyet Halk Partisini hiçbir zaman bu ülkede iktidara getirmiyor. Özeti bu. İki istisnası var. Birisi rahmetli Ecevit’in 1973’de ‘halkça, insanca bir düzen’ diyerek iktidara gelmesidir” dedi.

 TERÖRÜ BİTİRME KONUSUNDA ISRARLIYIZ

30 yıldır bitmek bilmeyen ve 32 bin evladımızın şehit düşmesine neden olan terör olayını bitirmekte kararlı olduklarını ifade eden Kurtulmuş, “Bu terör örgütlerinin arkasında istihbari ideolojik  güçler var. Hiçbir Allah kulunun ölmesini istemiyoruz. Bu terör olayının bitirilmesi konusunda üzerimize düşen her türlü görevi gerçekleştiriyoruz ve de gerçekleştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

HABER: AHMET GÖKDEMİR

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin » 3 okuyucu yorumu.

  1. Beşir Atalay olsaydı, acaba, Kemal beyi ordan kaldırın arka sıralardan yer gösterin dermiydi.

  2. CAHİLLER ADAM GELİP PROTOKOL SIRASINDA KİMİN OTURDUĞUNUMU AYARLIYOR

  3. kemali başkan adayı yapmaya çalışıyorlar şahsen keskinli biri olarak veliden iyidir.ama o adamı ulaştırma bakanlığı müsteşarlığı görevinden şaibeli gümrük rüşvet olaylarından almadılarmı. tv.izlemiştim.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.