Mutluluğa hiçbir şey engel değil

Mutluluğa hiçbir şey engel değil
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nedeni ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından engelli vatandaşlara yönelik yüzme yarışı düzenlendi.

Görme ve bedensel engelli vatandaşlar Olimpik yüzme havuzunda birbirleri kıyasıya yarıştı. Yarışma sonrasında Vali Ali Kolat tarafından tüm yarışmacılar madalya ile ödüllendirildi.

UZMANLAR EŞLİĞİNDE DOYASIYA YÜZDÜLER

Engelliler Haftası nedeniyle anlamlı bir etkinliğe imza atan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, işitme ve görme engelli vatandaşları olimpik yüzme havuzunda buluşturdu. Yüzme sporuna olan ilgileri ile dikkat çeken engelli vatandaşlar uzmanlar eşliğinde doyasıya yüzdüler.

Mini bir yarışın gerçekleştiği etkinlikte Vali Ali Kolat, Vali Yardımcısı Yusuf Ziya Karacaev, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rıfat Ünlü, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Okur ve tüm birim müdürleri hazır bulundu. Etkinlik sırasında yüzme havuzunun kalitesi ve bakımı dikkat çekti.

VALİ KOLAT ENGELLİLERE YARDIMCI OLDU

İlk olarak işitme engelliler 25 metrelik bir alanda serbest şekilde yüzdü. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki uzmanlar tarafından sürekli kontrol edilen engelli vatandaşların kendilerine verilen imkândan duydukları memnuniyet gözlerinden okunurken onları izleyen Vali Ali Kolat işitme engellilere kendi dillerinde destek oldu, başarılar diledi.

Kolat engelliler ile ilgili etkinliklerin onları hayata bağladığını belirterek yüzme sporuna olan yakınlıklarının da devam etmesi gerektiğini söyledi. Kırıkkale halkının hizmetinde olan olimpik yüzme havuzunun tam kapasite ile çalıştığını ve bu hizmeti en iyi şekilde verdiğini belirten Kolat İl Müdürü Rıfat Ünlü ve havuz personeline teşekkür etti.

HER ZAMAN ENGELLİLERİMİZİN YANINDAYIZ

İşitme engellilerin ardından görme engelliler havuz keyfi yaşadı. Engeli vatandaşların tamamına yakın bir bölümünün yüzme bilmesi dikkat çekerken Vali Ali Kolat engelliler ile yakından ilgilendi. Onların da bu hayatta var olduğunu ve engelli olmayan bireylerin de birer engelli adayı olduğunu vurgulayan Kolat sadece engelliler haftasında değil tüm zamanlarda engellilere yönelik etkinliklere önem vereceklerini ifade etti.

Kolat ayrıca başarılı bir şekilde yüzen tüm engelli vatandaşların madalyalarını il müdürleri ile birlikte takdim etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rıfat Ünlü ise bu tip etkinliklere önem verdiklerini belirterek “İl Müdürlüğümüz tüm vatandaşlarımıza kaliteli hizmet sunmayı hedefliyor” dedi.

HABER: AHMET GÖKDEMİR

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.