112 Acil Çağrı Merkezi 2013’te faaliyette

112 Acil Çağrı Merkezi 2013’te faaliyette
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Nisan 2013’te faaliyete geçecek olan 112 Acil Çağrı Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

ÖZEL İDAREYE AİT ATÖLYELERİ GEZDİ

Kırıkkale Valisi Ali Kolat’ı Vali Yardımcısı Rıfat Ata, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Atanur Aydın ve diğer yetkililer karşıladı.

İl Özel İdaresi bahçesinde faaliyete geçecek olan 112 Acil Çağrı Merkezi’nde incelemelerde bulunan Kolat, yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra Kolat, İl Özel İdaresine ait atölye, ambar ve araç bakım tesislerinde incelemelerde bulundu

ORTAK HİZMET VERİLECEK

Verilen bilgilerde, Nisan 2013 tarihinde faaliyete geçecek olan 112 Acil Çağrı Merkezi’nde, 155 Polis İmdat, 156 Jandarma, 110 İtfaiye ve 112 Acil Hizmetlerinin bulunduğu ortak bir ağın hizmete sunulacağı belirtildi. Hizmete girecek sistemle tek bir numaranın aranacağı ve buradaki iletişim merkezi yetkilileri ilgili konu için gerekli yönlendirmeleri yapacağı, en kısa sürede konuya müdahil olunacağı belirtildi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.