Mamak modern bir kapalı pazar yerine daha kavuştu

Mamak modern bir kapalı pazar yerine daha kavuştu
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Kapalı pazar yerleri halkasının ilkini Mamak Fahrikorutürk Mahallesi’nde yerine getiren c Başkanı Mesut Akgül, bu hizmetin ikinci halkası olan ve faaliyete başlayan modern Misket Kapalı Pazaryerini gezerek, esnafa “Pazaryeriniz hayırlı olsun” temennisinde bulundu. Hem esnafın hem de alışverişe gelen vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Akgül, yaz tatilini babasına yardım ederek geçiren küçük pazarcı Sefa Doğan’ın(7) yanına giderek, küçük pazarcıdan pazar hakkındaki görüşlerini dinledi. “Yaz tatilinde babama yardım ediyorum. Pazaryerini çok sevdim” diyen küçük pazarcıyla hatıra fotoğrafı çektiren Akgül” Kapalı pazaryeri çalışmalarımız diğer mahallelerimizde de devam ediyor. Mamak’ın pazaryerleri Mamak’a yakışır şekilde olacak” diye konuştu.

 

Mamak’ta semt pazarlarının yerine sabit kapalı pazaryeri kazandırılmasına geçtiğimiz yıl Fahrikorutürk Mahallesi’nden başlayan Mamak Belediyesi, Misket, Akdere ve Karaağaç Mahalleleri’nde de kapalı pazaryerleri inşa ederek modern pazaryerlerinin sayısını gün geçtikçe artırıyor. Semt pazarlarını sokaklardan çıkararak, mahallelerde modern kapalı pazaryerleri oluşturan Mamak Belediyesi, Misket Mahallesi’nde yapımı tamamlanan altı Pazar üstü spor kompleksli modern kapalı pazaryerini de hizmete açtı. Yeni hizmete açılan pazaryerinde pazarcılarla ve vatandaşla konuşup isteklerini dinleyen Başkan Akgül ilgiden çok memnun kaldı. Ziyaret sırasında Akgül, pazarda kurallara uymanın da toplum sağlığı açısından önemini vurguladı.

 

KÜÇÜK PAZARCI YENİ PAZARYERİNDEN MEMNUN

Pazarcı önlüğüyle yaz tatilinde babasına yardım eden 2.’inci sınıf öğrencisi küçük pazarcı Sefa Doğan  (7) Akgül’ün dikkatini çekerken, küçük esnafın yanına giden Başkan Akgül, Doğan ile hatıra fotoğrafı çektirerek, modern Pazar alanı hakkındaki fikirlerini sordu. Babasına yaz tatilinde yardım ettiğini söyleyen Doğan da Akgül’e “ Yaz tatilinde babama yardım ediyorum. Yeni Pazar alanı çok güzel olmuş” dedi.

 

AKGÜL: MAMAK’IN PAZARYERLERİ MAMAK’A YAKIŞIR ŞEKİLDE OLACAK

Caddelerde ve sokak aralarında kurulan pazarların yerini, daha modern ve insanları rahatsız etmeyecek sabit kapalı pazarların alacağını belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Kapalı Pazaryerlerinin çok geniş çerçevede düşünülmüş örnek semt pazarları olduğunu söyledi. Akgül “Kapalı pazaryerimiz bölge insanının yağmur, çamur, toz gibi sıkıntılı ortamda alışverişlerine son vererek, rahat ve sağlıklı koşullarda alış veriş imkânı sağlayacak. Misket mahallemizde büyük ihtiyaç olarak gördüğümüz kapalı pazaryerini tamamlayarak bölge insanına verdiğimiz sözü yerine getirmiş olduk. Mamak’ın her yerine hizmet götürmek bizim için ayrı bir öneme sahip. Görülüyor ki buradaki vatandaşlarımız ortaya çıkan işten son derece memnun. İnsanların memnuniyeti ise bizleri mutlu ediyor. Güle güle kullansınlar.”dedi.

8 bin metrekare inşaat alanına sahip 3 katlı kompleksin zemin katında kapalı otopark, birinci katında kapalı pazar, üst katında ise 2 halı saha ve idari bina yer alıyor. Kompleksin birinci katı hafta sonu sebze meyve pazarının kurulacağı pazaryeri, üzeri kapalı olduğu için yaz ve kış aylarında kültürel ve sportif etkinliklerde de kullanılabilecek. Pazaryeri hafta içi ise otopark olarak hizmet verecek. Kapalı Pazar alanı böylece bölgenin ihtiyacı olan otopark ihtiyacını da karşılayacak. Misket kapalı pazaryerinde alışveriş yapan ve aldığı ürünün ağırlığını kontrol etmek isteyen Mamaklılar, pazaryerinde Mamak Belediyesi’nin elektronik terazilerini kullanabiliyor.

 

SEVGİCAN YAZAN

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.