Nasreddin Hoca’yı anma etkinlikleri başladı

Nasreddin Hoca’yı anma etkinlikleri başladı
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

53. Uluslararası Nasreddin Hoca Anma Etkinlikleri, düzenlenen kortej yürüyüşüyle başladı. Yürüyüşe eşlik etmek için Konya Akşehir’e gelen ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Cengiz Küçükayvaz, bir hafta sürecek etkinlikler kapsamında Akşehir Kültür Merkezi’nde sevenlerine tiyatro gösterisi sunacak

Dünyaca ünlü gülmece ustası Nasreddin Hoca’nın diyarı Akşehir ilçesinde, her yıl geleneksel olarak kutlanan Nasreddin Hoca Anma Etkinlikleri başladı. Düzenlenen yürüyüşe Cengiz Küçükayvaz ve tiyatro ekibi de eşlik etti. Yürüyüşe Akşehir Kaymakamı Ahmet Katırcı, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul ve Nasreddin Hoca Turizm Derneği Başkanı Ahmet Güvendik de katıldı.

Yürüyüşün sonunda Akşehirlilere seslenen Cengiz Küçükayvaz, “Nasreddin Hoca’nın torunları, bir hafta boyunca tiyatro ekibimle sizlerle birlikte olacağız. Her akşam tiyatro izlemeye tüm Akşehirlileri bekliyoruz.” dedi. Yoğun bir ilgiyle karşılaşan Küçükayvaz, bu etkinlikleri düzenleyen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.