Örnek öğretmenin örnek projeleri

Örnek öğretmenin örnek projeleri
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter1

Eğitim ve öğretim dalında Keçiören’de faaliyet gösteren Sancaktepe İlköğretim Okulu eğitim alanında yenilikçi çalışmalara imza atmanın haklı gururunu yaşıyor.

13 yıllık Görsel Sanatlar Öğretmeni Sultan Özateş’in koordinatörlüğünde yürütülen projeler kapsamında okula adeta bir kolej havası veriliyor.

SANCAKTEPE İLKLERE İMZA ATMAYA DEVAM EDİYOR

Sancaktepe İlköğretim Okulu’nda 13 yıllık Görsel Sanatlar Öğretmeni Sultan Özateş tarafından yapılan projeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yönetimi tarafından takdir topluyor.

Burada eğitim ve öğretim gören öğrenciler, Özateş’in projesi kapsamında hem eğleniyor, hem de öğreniyor.

Her geçen gün birbirinden farklı projelerin üretildiği Sancaktepe İlköğretim Okulu, yaptığı yenilikçi çalışmalar ile ilklere imza atmaya devam ediyor.

Proje ile öğrencileri alışılagelen okul ortamından kurtarıp dinamik kazandırmak amaçlanıyor.

EN FAZLA PROJE YAPAN ÖĞRETMEN

Maddi ve manevi durum gözetmeksizin öğrencilerinin başarısı için çaba ve gayret gösteren Sultan öğretmen bu davranışı ile herkese örnek oluyor.

Sancaktepe İlköğretim Okulu’nda 11 yıldır görev yapan ve 13 yıllık Görsel Sanatlar Öğremeni olan Özateş, göstermiş olduğu uzun çaba ve gayretlerinin meyvesini, ilçede ilköğretim okulları arasında en fazla proje yapan öğretmeni seçilmesi ile aldı.

Özateş, projeler ile yetinmeyip kendi alanı ile ilgili olmayan eğitimi öğretimi ilgilendiren her konuda öğrenci velilerine çok sayıda seminer verdi.

220 PROJE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2008 yılından itibaren örnek çalışmaların yerel, ulusal ve uluslar arası platformlarda paylaşılan ve yaygınlaştırılan “Eğitim Projeleri” çerçevesinde 220 proje gerçekleştirdi.

70 Proje ‘Keçiören Eğitimde İyi Örnekleri Paylaşıyor’ sayfasında örnek uygulamalar olarak yayınlanıyor.

Okul çapında, sınıflar düzeyi ve velilere uyguladığı projeleri model olan çalışmaların değerlendirmesi sonucunda belirlenen kategorilerde dereceler elde edildi.

Özateş, 2011-2012 Eğitim Öğretim yılında ise 21 seminer, 32 uygulamalı aktivite, 6 çevre eğitimi, 26 proje gerçekleştirdi.

OKULU GÜZELLEŞTİRECEK HARİKA FİKİRLER

Okulun Fiziki Yapısını İyileştirmeye ve geliştirmeye dönük uygulamalar kategorisinde ‘Okulu Güzelleştirecek Harika Fikirler’ projesi ile 1.ci, Öğretim Yöntem ve Tekniklerine dönük uygulamalar kategorisinde  ‘Ödül ve Motivasyon’ konulu projesi ile 2. ci oldu.

5 yıl İl çapında Görsel Sanatlar İl Başkanı olan Özateş, zümrelerle işbirliği çalışmalarında Milli Eğitim Bakanlığı çalışmalarında yer alıp, kendi okulunun faaliyetlerinin duyurulmasında 4 yıldır Proje Koordinatörlüğü yaptı.

HABER: AHMET GÖKDEMİR

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin » 32 okuyucu yorumu.

 1. TEŞEKKÜRLER. OKULUMU VE ÖĞRENCİLERİMİ ÇOK SEVİYORUM. BENİM BAŞARILARIM ONLARIN SAYESİNDE VE BEN ÖĞRENCİLERİ İLE MUTLU BİR ÖĞRETMENİM.

 2. Bizim okulda Sultan hoca varsa faaliyet var O,yoksa faaliyet yoktur. Hocam geri gelin lütfen sizsiz olmuyor.

 3. sultan teyze tebrik ederim başarılarının devamını bekliyorum

 4. tebrik ederim hocam. başarılarınızın devamını dilerim

 5. SULTAM HOCAM ÇOK GÜZEL BİR SİTE OLMUŞ SANCAKTEPE İ.Ö.O SİTESİ
  ÇOK GÜZEL OLMUŞ

 6. Ablam çok güzel haberler bunlar. Allah devamını getirsin . İzmit’ten selamlar.. =)

 7. Burası site değil, hocamızın okulda yaptığı çalışmalar ve bizim projelerimiz. Öğretmenimiz olmasa biz başaramazdık. O hep der ki; başarılar yenilgilerin ardından gelir ve başardık. Sayesinde okulumuzun adı merkezlerdeki okullardan daha çok duyuldu. HOCAM GERİ GELİN

 8. :) Sultan hocam öylesine mükemmel bi insansınızki…Her zaman öğrencilerinizi düşünüyorsunuz,sürekli öğrencilerime nasıl yeni imkanlar yaratabilirim? diye düşünüyorsunuz…Mükemmel bir nesil oluşturmak için çabalıyorsunuz…Emeklerinizin karşılığını inşallah alıcaksınız öğretmenim :) sizi çoook seviyorum…Öğrenci kardeşlerime böyle imkanlar sağladığınız için size teşekkür ediyorum..İyiki varsınız :) :) :) :)

 9. Biliyorum hocam tayininiz çıktı. Sırf üzülmeyelim diye söylemediniz. Ama gittiğiniz okulu elbet duyarız. Çünkü siz çalışmalarınızla bir yere haber olursunuz elbette.

 10. Değerli mezunlarımdan Perihan’cığım çok teşekkürler. Bu benim değil, hepimizin başarısıdır. Çok naziksin ve değerli sözlerin için bende çok değerli bir iz bıraktığın için teşekkürler.

 11. sultan hocam pozitif enerjinizi işinize ve çevrenize yaymakta supersınız allah daim etsın.. başarılarının devemını dilerim.daha nıce projelere…

 12. Teşekkürler Zekai Bey. Nice projelerde sizlerle ve pozitif enerji ile.

 13. mütiş siniz hocam sizede bu yakışır helal olsun başarılarınızın devamını dilerin

 14. Canım geçen yıl okula katkı için düzenlenen bir kermese kayınvaliden, kayınpederin, eşin, çocuklarınla gece yarılarına kadar hazırlık yaptığını, dersin olmadığı zamanlarda bile okulda olduğunu… şu an aklıma gelmeyen bir sürü şeyi daha nasıl anlatsam ki sana iyi ki varsın, iyi ki seni tanımışım, iyi ki öğretmensin. Birbirimizden çok şey öğrendiğimizi ve öğreneceğimizi düşünüyorum. Burada yazılanların seni tam anlatmadığını düşünüyorum.İnanıyorum ki seni çok daha iyi yerlerde göreceğim. :)Bak o zaman selamı kesme ha :)

 15. hocam süperbi hocasınız bizim zamanımızdada öyleydiniz şimdide tbrikler hocam

 16. Sultan Hocam, Türk Eğitiminin genç bir neferi olarak yapmış olduğunuz eğitim çalışmalarını ve birbirinden önemli projelerinizden dolayı sizi kutluyorum. Sizin gibi azimli, çalışkan, vatansever ve idealist öğretmenlere Türkiye’nin her zamankinden daha çok ihtiyacı var.
  Size bundan sonraki eğitim çalışmalarınızda ve aile hayatınızda da başarılar diliyorum. Saygılarımla
  Selçuk Silsüpür
  Araştırmacı-Gazeteci Yazar

 17. HOCM SİZE KOLAY GELSN ALLAHA ÇOK ŞUKÜR AÇ KARNIMIZI ZOR DOYURYORZ EMEKLİNİN EMEKLİDN BAŞKA DOSTU YOK HAYIRLI GECELER

 18. HOCM SİZE KOLAY GELSN ALLAHA ÇOK ŞUKÜR AÇ KARNIMIZI ZOR DOYURYORZ EMEKLİNİN EMEKLİDN BAŞKA DOSTU YOK HAYIRLI GECELER KLAVYEM BOZULDU KÜÇK HARFLA YAZAMYM GOGUL BABA SAYGILAR

 19. Hatice öğretmen arkadaşım çok teşekkür ederim. Bende senden çok şey öğrendim. En önemlisi ne biliyormusun cesur ve dik durmayı. Sen benim hayatımda çok önemlisin. İyiki varsın. Mutluluklar senin senin ve kocaman olsun.

 20. Araştırmacı-Gazeteci ve yazar Selçuk SİLSÜPÜR; çok değerli sözlerinizle beni çok mutlu ettiniz. Eğitim alanında ve her yerde sizlerle ve bu vatan için yüreklerimiz birlikte savaşacaktır. Sizin gibi değerli bir gazetecinin çalışmalarımı takip etmesi beni duygulandırdı. Saygılarımla

 21. yaptığı işler güzel,kendi güzel,yüreği güzel arkadaşım seni başarılarından dolayı kutluyor,devamını diliyorum.hep derim merkezi okullarda görev yapmak kolay,yükseltepe,sancaktepe vb. gecekondu bölgelerinde öğretmenlik yapmanın zorluğunu ancak o bölgeleri bilenbilir.Heleki bizim branş gibi malzemeyle çeşitlendirilen bir dersi,orda bir resim kagıdı ve boya (onuda kaç kardeş birlikde kullanır)ile yaparız.sen bu kadar imkansızlıklar içinde bile dersini sevdirip, merkezi okullarla yarışan projeler ürettiğin içinde tekrar tebrik ediyorum, bu kolay bir iş değil.öğrencilerimizinde bu kadar yokluk ve imkansızlıklara rağmen hepsi ilgili, pırıl pırıl çocuklar.herşeyi hakediyorlar.onları seninde cok özleyeceğini biliyorum.imkan olsa bir 11 yıl daha burada görev yapmak isteyeceğini biliyorum.ama yeni gittiğin yerdede pek çok çocuğa ışık olacaksın.seni çok öpüyor,yaşamında sağlık,mutluluk,başarı hep seninle olsun diliyorum:)

 22. hocam süper olmuş ….

 23. Canım Ayça Öğretmenim; seninle komşu okulda görev yapmak, seni tanımak çok özel. Çok teşekkür ediyorum güzel duyguların için. Ben nerede olursam orası benim için saraydır. Özellikle Sancaktepeye atandığımda her yer dökük, fakirlik ve zorlukla mücadele eden aileler ve çocukları vardı. Hepsini koşulsuz sevdim. Onlarla pişirdikleri aşı paylaştık, yeri geldi acıları göğüsledik. Öğrencilerimle içimde yarım kalan çocukluğumu giderdim. Anneleri ile abla, kızkardeş, öğretmenliği, ablalığı tattım. Babaları ile kardeşliği, vefayı, sahiplenmeyi başardık. Sancaktepe benim en önemli emeğim ve ben orayı asla unutmayacağım. Hayat deneyimlerimin tamamını tecrübelerimi orada pekiştirdim. En büyük sınavlarımı burada verdim. En güzel dostlarımı, kardeşlerimi ve seni buradayken tanımak çok büyük şansım. Seni ve sevdiklerimi Sancaktepeye borçluyum. Hepiniz çok sağolun, varolun

 24. Sultan hocam; iyiki varsınız ve iyiki benim öğretmenimsiniz.
  Size ne kadar teşekkür etsem yetersiz kalacak biliyorum ama size çok teşekkür ederim.Benim için inanın çok değerlisiniz.Her zaman kendinizden önce öğrencilerinizi düşünüyorsunuz yeri yeliyor uykusuz kalıyorsunuz hep bizler için çabalıyorsunuz bu çok büyük fedakarlık.Bu fedakarlığı,çabanızı ve emeğinizi boşa çıkarmayacağıma söz veriyorum.Sizi çok seviyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum. Dualarım sizinle…

 25. Canım kızım Fatma; değerli öğrencim benim. Yakında seninle meslektaş olmanın gururunu yaşayacağım inşallah. Size örnek olabildiysem ne mutlu bana. Çok değerli sözlerinle mutlu oldum. Umarım aynı mutlulukları sende öğrencilerinle yaşayacaksın. Yaptıklarım fedakarlık değil, gerçek yaşamımın parçasıdır. Ben sizlerle çok mutluyum. Bu çalışmada sadece ben değil, sizlerde ve sonrakilerin emeği büyük. Biz birlikte yürüyeceğiz. “BİLİNÇLİ VE AKILLI BİR NESİL OLARAK”.

 26. Sultan öğretmenim sizi çok seviyoruz iyiki varsınız.Yapmş olduğunuz faaliyetlerden dolayı size teşekkürlerimi iletiyorum.Keşke tahininiz çıkmasaydı sizi unutmayacağız.Aynı zamanda hasta olduğunuz için size geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum kendinize çok iyi bakın sancaktepenin en iyi ve en güzel öğretmeni sizsiniz buna emin olun çokkkkk seviliosunuzz 😉

  (GaMzE)

 27. Canım Gamzem bu anlamlı sözlerin için teşekkür ediyorum. Sizlerle ve her zaman görüşeceğiz. Manevi kızım.

 28. öğretmenim yapmış olduğunuz bu fatliyetlerden dolayı size çok teşqrediyorum

 29. Sultan hocam yaptığınız faaliyetlere hayran kaldım süperr bir eğitimcisiniz hepimize örnek olduğunuz için size çok teşekkür ediyorum

 30. örnek öğrenciler örnek,fedakar ,yeniliklere açık,sabırlı ve cefakar öğretmenler sayesinde yetişir.En güzel ve en özel ve zor şeyde ailesine,vatanına faydalı bir brey yetiştirebilmektir, tebrik ediyorum canım seni,yıllar geçtikçe bu güzel faaliyetlerin artarak güzel güzel meyveler vereceğine yürekten inanıyorum ve kutluyorum seni

 31. Esra Öğretmenim ve can kardeşim Figen’ciğim bu değerli sözlerinizle mutlu ettiniz. Güzel gören ve güzel düşünen sevenlerimle mutluyum. Ülkemi ve öğrencilerimi çok seviyorum.

 32. SAYIN SULTAN OZATES,
  SIZINLE CALISMIS OLMA MUTLULUGUM, OKUDUGUM HER SIIRINIZDE, BASARILI VE YENILIKCI PROJELERINIZE TANIK OLDUKCA DAHA DA ARTMAKTADIR. ILIMIZIN KENAR MAHALLE OKULLARINDAN EN YOKSULU OLAN SANCAKTEPE ILKOGRETIM OKULUNDA, EGITINCILIGINIZIN YANINDA HER OGRENCIYE ANNE SEVKATIYLE YAKLASARAK ONLARIN BASARILARINI KAMCILIYOR, SEVGILERINI DE KAZANIYORSUNUZ.
  SIZI VE SIZE PROJELERINIZDE DESTEK VEREN SAYIN MUDURUM MURAT BEY,I KUTLUYOR, BASARILARINIZIN ARTARAK DEVAM ETMESINI DILIYORUM.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.