Girişimcilik kursu başlıyor

Girişimcilik kursu başlıyor
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Kırıkkale Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Ankara Bürosu tarafından Girişimcilik Kursu başlatıyor.

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK

Kırıkkale Üniversitesi, KOSGEB ve İş Kurumu Ankara İl Müdürlüğü işbirliği ile 16 Ocak 2012 tarihinde 150 kursiyerin katılabileceği ‘Uygulamalı Girişimcilik’ kursu başlatılıyor.

Girişimcilik kursuna katılmak isteyen adayların İŞKUR’a kayıtlı olmaları ve 10 Ocak 2012 Salı günü saat 09.00’da Kırıkkale Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü Ankara Bürosunda yapılacak sınava katılıp başarılı olmaları gerekmektedir.

72 SAAT SÜRECEKTİR

Kurs hakkında açıklama yapan Merkez Müdürü Doç. Dr. Muhammet Hekimoğlu; “KOSGEB tarafından yeni Girişimciler yetiştirmek amacıyla düzenlenen ve 12 gün boyunca devam edecek olan kurslar,  Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Elemanları tarafından yürütülecek ve toplam 72 saat sürecektir.

Kurs süresince kursiyerlere İŞKUR tarafından günlük 15 TL. de cep harçlığı ödenecektir.

Kursu başarıyla tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan ve bir iş fikri oluşturarak proje yazacak ‘Girişimci’ adaylarına KOSGEB tarafından karşılıksız olarak 27.000 TL. destek ödemesi yapılacaktır.” dedi.

KURS 16 OCAK’TA BAŞLIYOR

16 Ocak 2012 tarihinde başlayacak olan “Uygulamalı Girişimcilik” kursunun seçmeleri 10 Ocak 2012 Salı günü saat 09.000’da Kırıkkale Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nün GMK.

Bulvarı Şehit Daniş Tunalıgil Sok. 2/1 Maltepe / Ankara (Maltepe G.M.K. Bulvarı Ego Doğalgaz Dolum İşletmesi Karşısı) adresindeki salonlarda yapılacağını da sözlerine ekledi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.