Tek aday çıkmazı

Tek aday çıkmazı
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

AK Parti Ankara ilçe kongrelerini sürdürürken,  tek aday formülünün aşılamadığı ilçelerde kongreler erteleniyor. Sincan ve Ayaş’ta ikinci adaylar ikna edilemeyince kongreler son anda başka bir tarihe ertelendi.

 

AYAŞ ERTELENDİ

Şereflikoçhisar kongresiyle başlayan AK Parti Ankara teşkilatlarında ki kongre süreci Çankaya, Bala ve Güdül ile devam etti. Bu bölgelerde tek aday mutabakatının sağlanmasıyla kongrelerde herhangi bir erteleme söz konusu olmadı. Ancak,  25 Kasım tarihinde yapılması planlanan Ayaş kongresinde mevcut başkan Mustafa Tüzel’in karşısına Erdinç Polatateş aday olarak çıktı. Tek aday formülünde Polatateş son güne kadar ikna edilemeyince Ayaş ilçe kongresi ertelendi.

SİNCAN ERTELENDİ

Geçtiğimiz hafta sonu yapılması planlanan Sincan ilçe kongresi de tek aday çıkmazına takıldı. Mevcut İlçe Başkanı Fatih Çelik ile yola devam kararı alınmasına rağmen AK Partinin kurucu eski ilçe başkanlarından Rıza Gezer’in adaylıktan çekilmeyeceğini açıklaması üzerine Sincan kongresi de bir başka tarihe ertelendi.

ELMADAĞ’DA ORTAK YOL BULUNDU

AK Parti Ankara İlçe kongreleri bu hafta sonu Elmadağ ve Kazan ile devam edecek. Elmadağ’da mevcut ilçe başkanı Satılmış Yaman aday olmazken, adaylığını açıklayan Eyüp Tekiner üzerinde mutabık kalındığı öğrenildi. Diğer bir aday Mustafa Murat’ın ise ikna edildiği edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

GÖLBAŞINDA 3 ADAY VAR

Salı günü Kalecik kongresinin ardından önümüzde ki hafta sonu Gölbaşı vePursaklar kongresi gerçekleştirilecek. Gölbaşın da mevcut başkan Ramazan Şimşek mi? Yoksa yeni bir yönetim anlayışı ile mi yola devam edileceği konusunda da Genel Merkez ve İl teşkilatı karar verecek. Mehmet Aktay ve Ahmet Dinç’in adaylığının söz konusu olduğu Gölbaşında da tek aday üzerinde mutabık kalınamadığı öğrenildi.

ADAYLARLA TEK TEK GÖRÜŞÜLÜYOR

Bu arada AK Parti İl Başkanlığı bünyesinde teşkilatlardan sorumlu başkan yardımcısı Ayhan Yılmaz’ın başkanlığında oluşan bir heyet ilçelerde aday olan herkesle birebir görüşme yapıyor. Bu görüşmelerin ardından adaylar teke düşürülerek Genel merkeze bildiriliyor. Birlik beraberliğin sağlanması açısından tek aday formülünü uygulanıyor. AK Parti’de formülün tutmadığı ilçelerde nasıl bir yol izleneceği de merak konusu olmaya başladı.

İbrahim Gökdemir

PROJESIZ ILCE BASKANI ISTEMIYORUZHABERI OKUMAK ICIN BURAYA TIKLAYINIZ

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.