Peçenek Barajı’nın etrafına piknik alanları yapılacak

Peçenek Barajı’nın etrafına piknik alanları yapılacak
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesinde bu yıl yapılması tamamlanan ve su toplamaya başlayan Peçenek Barajı’nın etrafına piknik alanları yapılacak. Çalışmaların başlaması için dere ıslahının yapılması bekleniyor.
Şereflikoçhisar’ın 50 yıllık hayali olarak lanse edilen ve geçen yaz mevsiminde bitirilen Peçenek Barajı’ndan çok yönlü faydalanmak isteyen Şereflikoçhisar Belediyesi çalışmalara başladı. Su toplamaya başlayan barajın ilk etapta çevre düzenlemesi yapılacak. Yaz mevsiminde vatandaşların piknik alanı olarak barajın etrafından faydalanması için çalışmalara başladıklarını belirten Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ, dere ıslahının yapılmasıyla birlikte barajın çevre düzenlemesini yapacaklarını söyledi.
Başkan Altuğ, “Yaz mevsiminde piknik yapmak isteyen ya da şehirden birazcıkta olsun uzaklaşmak istene vatandaşlarımız için baraj etrafını piknik alanı olarak düzenleyeceğiz.” dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.