Cengiz Topel Havaalanı’ndan ilk uçuş Trabzon’a

Cengiz Topel Havaalanı’ndan ilk uçuş Trabzon’a
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Kocaeli’nde bulunan Cengiz Topel Havaalanı sivil havacılığa açıldıktan sonra ilk uçuş Trabzon’a gerçekleştirildi.

Kocaeli’ndeki Cengiz Topel Havaalanı’nın açılışına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Düzce Valisi Vasip Şahin, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu katıldı.

Havaalanında, Trabzon’a geçekleşecek ilk uçuş öncesinde bir konuşma yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Kocaeli-Trabzon hattının açılışı için şehre geldiklerini söyledi. Kocaeli Cengiz Topel Havaalanı ve yurt dışı noktaları ile birlikte 54 noktaya Anadolu Jet’in ulaştığını ifade eden Topçu, “O da Sakarya’nın plakasına eş değer, bugün 2 tane mutluluğu birden yaşıyoruz.” dedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün ise Kocaeli Havaalanı’nın sivil havacılığa açıldığını, ilk uçuşun Trabzon’a gerçekleşeceğini söyledi. Trabzon’u Trabzon ilinden ibaret bir nokta olarak algılamamak gerektiğini ifade eden Ergün, “Artvin, Batum, Rize, Gümüşhane, Giresun ve Ordu olarak algılanmalı ilk etapta. Geniş bir bölge olarak algılamalıyız.

Üstelik de Marmara Bölgesi’ndeki Karadenizlileri bu nüfus potansiyelinde ele aldığımızda çok önemli bir uçuş noktası olarak Trabzon’u görmek lazım. Bu açıdan arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından protokolün de katılımı ile Kocaeli’nden ilk uçuş Trabzon’a gerçekleştirildi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.