Ankara’da ‘Amazon’ eylemi

Ankara’da ‘Amazon’ eylemi
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Başkent’te Doğa Derneği üyesi bir grup, Amazon Nehri üzerine Brezilya Hükumeti tarafından yapılması planlanan barajı, söz konusu ülkenin Ankara Büyükelçiliği önünde protesto etti.

Çankaya’da bulunan Brezilya Büyükelçiliği önüne gelen Doğa Derneği üyesi 8 kişi, Amazon nehrinin ana kolu Xingu üzerine inşa etmek istenen Bele Monte baraj projesini protesto etmek için toplandı. Yüzünü Amazon ormanlarının yeşiline boyayan eylemciler, ‘Amazon özgür aksın’ dövizleri taşıdı.
Belo Monte barajının Amazon’da yapılması planlanan ve bölge doğasına en fazla zararı vereceğini belirtilen açıklamada, barajın yağmur ormanlarının bir kısmını yok edeceği kaydedildi. Barajın en az 20 bin insanın göç etmesine neden olacağının öne sürüldüğü açıklamada, Amazon’da yaşamın da yok olacağı aktarıldı. Dernek üyeleri, basın açıklamasından sonra hazırladıkları mektubu elçilik görevlisine teslim etti.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.