Sosyal Hizmetler olmazsa olmaz

Sosyal Hizmetler olmazsa olmaz
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Olağan Kurul Toplantısı’nı Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner başkanlığında gerçekleştirdi. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün önemli projelere imza attığını belirten Güner, ‘Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bir şehrin olmazsa olmazıdır’ dedi.

SOSYAL HİZMETLER ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATIYOR

Kırıkkale Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Vali Yardımcısı Yusuf Ziya Karacaev, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Danış, Emniyet Müdürü Kadri Kartal, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Peker, Tarım İl Müdür Yardımcısı Ekrem Şener, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zühtü Bozdemir ve beraberindekiler hazır bulundu. ‘Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bir şehrin olmazsa olmazıdır’ diyen Güner, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün önemli projelerinin olduğunu söyledi.

ÇOCUKLARA DOĞAL ORTAM

Vali Hakan Yusuf Güner, “Çocuk evi proje kapsamını Türkiye’de yeni uygulamaya başlanılan ve bu çerçevede de çocukların daha doğal ortamda, daha doğal bir şekilde bakımını gerçekleştiren çocuk evleri projesi ilimizde uygulanmaktadır.

Aynı zamanda rehabilitasyon merkezleri, yaşlılara dönük merkezler, gençlerin ıslahına yönelik 13-18 yaş gurubu merkez inşaatlarda ilimizde devam etmektedir. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü binasını ve Engelli Bakım Merkezi yapılıyor”

GENÇLER TOPLUMA KAZANDIRILACAK

13-18 yaş arası gençlerin sosyal faaliyetlerle eğitileceğini söyleyen Güner, gençlerin topluma kazandırılacağını dile getirdi. Güner, bali çeken ve tiner koklayan çocuklara eğitilecek yer ve öğretmen bulamadıklarını vurguladı. Sosyal Hizmetler faaliyetinin sorumluluk gerektirdiğini belirten Güner, personelin mesai saatlerinin olmadığına değinerek, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde çalışan personelleri tebrik etti.

KATKIDA BULUNALIM

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün faaliyetleri şehirler için önemli olduğuna değinen Güner, “Şehrin olmazsa olmaz faaliyetlerinden birisi de Sosyal Hizmetler faaliyeti.

Bir şehirde Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ne kadar gerekliyse Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü de o kadar gereklidir. Bütün Kırıkkale halkının ve hayırsever insanların Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü faaliyetlerine katkıda bulunmaya davet ediyorum. Kırıkkale’deki bütün kurum ve kuruluşları da sosyal hizmette kalan çocuklara destek olmaya davet ediyorum” dedi.

HABER: Kenan KUZUCU

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.