Okul öncesi eğitim şenlikleri

Okul öncesi eğitim şenlikleri
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Milli Eğitim Şube Müdürü Nüsret Kılıç başkanlığında toplanan Kırıkkale Okul Öncesi Eğitim Müdürleri düzenlenen toplantıda “Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri” hakkında görüşmeler yapıldı

EĞİTİM ŞENLİKLERİ

Pakize Akalınlı Ana Okulu’nda Milli Eğitim Şube Müdürü Nusret Kılıç’ın başkanlığında bir araya gelen Okul Öncesi Eğitim Kurumları Müdürleri, Toplantıda Kırıkkale’de okul öncesi eğitim hedefleri ve bu yıl yapılması planlanan Okul Öncesi eğitim şenlikleri hakkında görüş alışverişi yaptılar.

Ülkemizde okul öncesi eğitimin gelişmesi ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak ve bu konuda kamuoyu oluşturmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı 2005 yılından bu tarafa “Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri” düzenlemektedir.

ORANLAR

Kırıkkale 2009 yılında 32 il ile birlikte okul öncesi eğitimde pilot iller arasına alındı. Bu süreç içerisinde %50’lerde olan okullaşma oranı büyük bir hızla artarak ve (60-72 aylık yaş grubunda) il genelinde % 86; il merkezinde de % 91 oranına çıkarıldı. Bu bağlamda okul öncesi eğitimi gündemde tutmak, gündem oluşturmak amacıyla iki yıldan bu tarafa, Cumhuriyet Meydanı’nda, bağımsız ana okullarının katkısıyla “Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri” düzenlenmektedir.

YARIŞMALAR VE ZİYARETLER YAPILACAK

Bu yıl da aynı coşku ve heyecanla festival havası içerisinde şenlik düzenlenmesi kararlaştırıldı. Yine aynı kapsamda anne-baba eğitim toplantıları, örgün ve yaygın eğitim kurumları idarecileri ile toplantı, çocuk ve ebeveynin birlikte katılacağı etkinlikler, fotoğraf yarışması, üniversitelere, belediyelere çeşitli kurum ve kuruluşlara ziyaretler yapılması kararlaştırıldı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.