Emekli maaş zammı farkları bu ay yatırılacak

Emekli maaş zammı farkları bu ay yatırılacak
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Sosyal Güvenlik Kurumu, emekliye Mart ayında yapılacak zam farklarını belirledi. Buna göre Ocak ve Şubat aylarında emekli maaşlarına yansıtılan yüzde 2,72’lik zam oranları düşürüldükten miktarı bin 500 liradan az olanlara 60 lira, fazla olanların ise yüzde 4 oranında aylık zam yansıtılacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yapılan açıklamada, “25 Şubat 2011 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6111 sayılı kanunla 5510 sayılı kanuna eklenen geçici 34 üncü madde ile 2011 Ocak ayından geçerli olmak üzere gelir/aylık miktarı bin 500 liradan az olanların 60 lira, fazla olanların ise yüzde 4 oranında artırılması ve bu dönem için 5510 sayılı kanuna göre ayrıca artış yapılmaması öngörülmüştür.

Bu nedenle gelir/aylıklar Mart ayı ödeme döneminde Ocak ayından geçerli olmak üzere gelir/aylık miktarına göre 60 lira veya yüzde 4 oranında artırılmıştır.

60 liralık seyyanen artış ölüm gelir/aylıklarında hisse oranında, iş kazası ve meslek hastalığı gelirlerinde ise iş göremezlik oranında yapılmıştır.” denildi.

HABER: CHA

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.