Esnafın kredi borçları da taksitlendiriliyor

Esnafın kredi borçları da taksitlendiriliyor
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Esnaf ve sanatkârların kredi ve kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması konusunda varlık yönetim şirketleri ile anlaşma yapan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bu anlaşma çerçevesinde bankalar tarafından varlık yönetim şirketlerine devredilen esnaf ve sanatkârlarımızın borçları yeniden yapılandırılacak ve kendilerine büyük bir ödeme kolaylığı sağlanacak” dedi.

Bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarının 6 milyar liralık kısmının bankalar tarafından varlık yönetim şirketlerine devredildiğini belirten Palandöken, bu şirketlerden LBT Varlık Yönetim Anonim Şirketi ve Girişim Varlık Yönetim Anonim Şirketi ile TESK arasında protokol imzalandığını söyledi. Esnaf ve sanatkârların bu şirketlere olan borçlarını 36 aya kadar vadeye yayarak ödeyebileceğini ifade eden Palandöken, yapılan anlaşma çerçevesinde esnafın adı geçen şirketlere olan birikmiş borçlarına uygulanan gecikme faizi ve temerrüt faizinin tamamının silineceğini müjdeledi.

Palandöken, “Bu borçlar, enflasyon oranında da olsa hiçbir faiz eklenmeden taksitlendirilebilecek. Ayrıca, esnafın gelirine göre esnek bir ödeme planı da hazırlanabilecek.” şeklinde konuştu.
 

BANKALARLA GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Kredi ve kredi kartı borcu bulunan esnaf ve sanatkârların, LBT ve Girişim Varlık Yönetim şirketlerine başvurmalarını isteyen Palandöken, bankalarla görüşmelerin devam ettiğini belirterek, “Bankaların, mevzuatları gereği Rekabet Kurumundan görüş almaları gerekiyor. Rekabet Kurumundan konuyla ilgili olarak olumlu görüş çıkarsa bankalarla da yaptığımız ön çalışmaları en kısa sürede tamamlayarak esnafımızın borçlarını uygun koşullarda ödemesinin önünü açacağız” dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin » 1 okuyucu yorumu

  1. istanbulda esnafım birgün bilgisayarın başıda iken bir mail geldi mailde kredi kartı borçlarınızı aylık %1 vade farkı ile 12 ay eşit taksitlere bölüyoruz yazıyodu ve wep sitesinin adresi yazıyordu wep sitesine girdim ve inceledim gerçekten böyle bir uygulamanın olduğunu doğrulamak için firmayı aradım ve randevu talep ettim görüşmeyi sağladım ve 10000 tl borcum olan kredi kartımı bir alış veriş yöntemi ile gerçekten 12 ay taksitlendirdiler ve sadece aylık %1 vade farkı ile bence yaptıkları işlem çok yararlı ve aldıkları faiz bankanın 3 te birine denk geliyor ayrıca kendilerinede borçlanmıyorum yine bankaya borçlanıyorum fakat 12 ya taksitle ödüyorum değişik bir sistem fakat bence güvenli yapılan herşey göz önünde ve faturalı

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.