Öğrenciler ‘Okulumu Yönetiyorum’ projesiyle söz sahibi oldu

Öğrenciler ‘Okulumu Yönetiyorum’ projesiyle söz sahibi oldu
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Bursa İnegöl Dörtçelik Endüstri Meslek Lisesinde öğrencileri, ‘Okulumu Yönetiyorum’ projesi ile okul öynetiminde söz sahibi oldu. İnegöl Dörtçelik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, okul bünyesinde yaptığı iyileştirmeler ve hazırladığı projelerle emin adımlarla ilerliyor.

Okulda öğrencilere sorumluluklar verilerek, kendi okulu için bir şeyler yapabileceklerinin farkında olmalarını sağlamak amacıyla başlatılan ‘Okulumu Yönetiyorum’ adlı projenin meyveleri alınmaya başlandı. Okul müdürü Ertan Kalkanlı, ‘Okulumu Yönetiyorum’ projesiyle öğrencilerin kendine güvenen, bilinçli, donanımlı ve sorumluluk sahibi olmalarını amaçladıklarını belirtti. Kalkanlı, proje ile bayrak törenlerinin öğrenciler tarafından yönetilmesi, devamsızlıkların takip edilmesi, nöbet hizmetlerinin öğretmen-öğrenci birlikteliği ile yürütülmesi ve okul ile ilgili her konuda öğrencilerin de fikirleri alınarak yönetime katkıda bulunmalarının hedeflendiğini söyledi. Proje hakkında bilgiler veren Kalkanlı, proje kapsamında ilk olarak, okul müdürü tarafından öğrenci ve velilere birer mektup hazırlanarak ulaştırıldığını ve proje tanıtım ziyaretleri gerçekleştirildiğini ifade etti.

Hazırlanan afişlerin ilçe genelindeki ilan panolarında yayınlanmasının sağlandığını bildiren Ertan Kalkanlı, “Devamsızlık yapan öğrencilerin aileleri bir sonraki gün sınıf rehber öğretmeni tarafından aranarak bilgilendirildi. Hazırlanan öneri kutuları ve oluşturulan mail adresi sayesinde öğrencilerin fikirlerini özgürce sunabilmeleri için ortam oluşturuldu. Velilerden alınan olumlu eleştiriler ve devamsızlık oranlarındaki düşüşler projenin önemini gözler önüne serdi.” şeklinde konuştu.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.