İkinci dönem genişletilmiş zümre öğretmenler toplantısı yapıldı

İkinci dönem genişletilmiş zümre öğretmenler toplantısı yapıldı
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Çubuk İlköğretim Okulu’nun spor salonunda yapılan ‘2’inci Dönem Genişletilmiş Zümre Öğretmenler Toplantısı’na 400 öğretmen ve okul yöneticileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, yapılan toplantının önem ve ehemmiyetini belirtti. Öğretmenler tarafından oluşturulan gündemlere değinen Toprak, okullarda belirlenen risk faktörleri hakkında ve çıkan sonuçları hakkında bilgi verdi.

Okullarda şiddetin azaltılması ve güvenli ortamların oluşturulmasına yönelik yapılan çalışmaların önemine işaret eden Toprak “Okullarımızın risk haritaları arkadaşlarımız tarafından çıkarıldı.

Yapılan bu çalışma sizlerle paylaşılarak, yapılması gereken iyileştirilmeleri birlikte değerlendireceğiz. Bunları yapmamızın asıl sebebi öğrencilerimize her şeyden önce iyi bir eğitim vermek içindir.

Eğitim öğretimde en temel hedefimiz iyi bir insan, iyi bir birey ve vatana topluma faydalı insanlar yetiştirmektir. Öğretmenlik mesleği diğer tüm mesleklerden çok farklıdır. Yapılan küçük bir hatanın telafisi kesinlikle mümkün değildir” dedi.

Öğrencilere yönelik duyarlılık eğitimlerinin verilmesini isteyen Toprak, öğrencilerin daha fazla ilgiye ihtiyacı olduğunu söyleyerek, öğretmenlerin bu konuda daha duyarlı olmaları gerektiğini kaydetti.

Konuşmasının sonunda farklı okullarda görev yapan öğretmeler arasında bilgi alışverişi ve genel çerçevede birliktelik sağlanması açısından zümre toplantısının önemli olduğunu ifade eden Toprak, alınan kararların eğitim öğretimi geliştirecek ve uygulanabilirlik oranının yüksek olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Genel toplantının ardından gruplar kendi aralarında toplantı yapmak için daha önceden belirlenen toplantı salonlarına dağıldılar.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.