Sulakyurt’ta 16 derslik okul inşaatı başladı

Sulakyurt’ta 16 derslik okul inşaatı başladı
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesinde daha önce planlaması yapılan 16 derslikli ilköğretim okulunun inşaatına başlandı.

450 METREKARELİK BİNA

450 metrekare bina oturumu olan yeni okul binasının, Sulakyurt merkezde bulunan Cumhuriyet ilköğretim okulu bahçesindeki 158 ada 1 parsel üzerine yapılmakta.

Ödeneği Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilen 16 derslikli okul binasının tamamlanması durumunda, Sulakyurt’taki Hakim Mehmet Çakıroğlu ve Cumhuriyet İlköğretim okullarının yeni yapılacak olan okul binasında birleştirilmesi, ilköğretimlerin birleşmesiyle boşalan Hakim Mehmet Çakıroğlu İlköğretim okuluna ise Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin taşınacağı belirtildi.

EĞİTİM BAŞARIMIZ YÜZDE 20

İlçede eğitim adına yapılmakta olan en güzel hizmetlerden biri olduğu belirtilen yeni okul binasının, ilgili müteahhit firma tarafından 180 iş gününde tamamlanarak 2011-2012 eğitim öğretim dönemine yetiştirileceği bildirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Yıldırım, ”İlçemizde yeni bir okul binasına daha kavuşmak için inşaatımıza başlamış durumdayız. Belirlenen süre için inşaatın bitmesiyle yeni eğitim öğretim döneminde çocuklarımız yeni binamızda daha güzel şartlarda eğitim görecekler.

Bu güzel ortamlar sayesinde ilçemizdeki eğitim başarımız hedefimiz olan ilk yüzde 20 seviyerine ulaşmaktır. Çocuklarımıza layık bir güzel ve ferah bir ortam sağlayacağız”

EĞİTİM KALİTESİNİ ARTIRACAĞIZ

Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin Hakim Mehmet Çakıroğlu İlköğretim okul binasına taşınmasıyla boşalan binaya ise civar köylerimizden gelip de okumak isteyen ama ilçede kalma yeri olmayan kız çocuklarımıza yönelik öğrenci pansiyonu planlamış durumdayız.

Eğitim adına yapmış olduğumuz bu tür çalışmalar tüm öğrencilerimizin eğitim kalitesini artıracak ve hedeflediğimiz başarıya da ulaşacağız. Çalışmalarımıza önemli katkılar sağlayan İlçe Kaymakamımız Hasan Ongu da projemizi ilk başladığı günden itibaren destekleyip benimseyerek, okul inşaatının biran önce başlaması için çeşitli girişimlerde bulunarak büyük destek sağlamıştır. Buradan kendisine ve diğer emeği geçenlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.