“Kadın El Emeği pazarı” Seyranbağları’nda

“Kadın El Emeği pazarı” Seyranbağları’nda
Share on Facebook3Tweet about this on Twitter0

Çankaya Belediyesi tarafından kurulan Kadın El Emeği Pazarı Seyranbağları Pazar yerinde açıldı.

Yeni Toplumcu Belediyecilik anlayışı ile hareket eden Çankaya Belediyesi’nin temel ilkelerinden olan Çankaya’yı Kadın Dostu bir ilçe haline getirme çalışmaları kapsamında hayata geçirilen pazarın açılışı Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın konuşmasıyla başladı.

Belediye Meclis Üyelerinin ve Başkan Yardımcılarının da katıldığı açılışta, kadınların dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de yeterince özgür olamadıklarını belirten Tanık; ”Çankaya Belediyesi sınırlarını daha çok kadın dostu bir kent haline getireceğiz, bu konuda kararlıyız. Kadınların bir ucundan tutmadığı toplumsal yaşam ayakta duramaz.

Kadınların Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundaki köklü taşıyıcı güç olduğunu unutmamamız gerekiyor. Onlar, ülkemizin aydınlık geleceğinin koruyucusudurlar. Kadınların toplumsal yaşama katıldıkları; çocuklarının ve kendilerinin geleceğinden kaygı duymadıkları bir toplum yaratmak hepimizin görevi” şeklinde konuştu.

Çankaya Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin çalışmaları doğrultusunda hayat bulan Kadın El Emeği Pazarı her Cuma ve Cumartesi Esat pazaryerinde açılacak. Pazarda, geleneksel el ürünleri, el becerisi mefruşat, ev yemekleri, hediyelik eşya gibi birçok ürün semt sakinlerini bekliyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.