Okullar arası yüzme yarışı

Okullar arası yüzme yarışı
Share on Facebook1Tweet about this on Twitter0

Kızılcahamam Belediyesi tarafından düzenlenen ilçe Liselerarası Yüzme Yarışları belediyeye ait Kirmir Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda, Ankara’dan gelen yüzme hakemlerinin jüriliğinde ve kontrolünde belirli kategorilerde yapıldı.

Oldukça heyecanlı yarışların olduğu müsabakalarda yarışmaya katılan yüzücülerin yanı sıra ailelerin heyecanları görülmeye değerdi.

Kızılcahamam’da daha önce hiç gerçekleştirilmemiş olan ve ilk olan Belediye tarafından düzenlenen yüzme yarışları bu açıdan oldukça önemli idi. Yarışmalara katılan Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal “Yarı olimpik yüzme havuzumuz yarışma standartlarına uygun olup, amacımız İlçe gençliğimize; yüzme gibi insan vücudunun gelişimine çok önemli katkıları olan yüzme sporunu sevdirerek onların potansiyel enerjilerini bu güzel alanlara kaydırmak, ilçemizde bir yüzme takımı oluşturularak hem gençlerimizi değerlendirmek hem de ilçemizin adını duyurmaktır. Önümüzdeki günlerde bu yarışmalara devam ederek yüzme sporunu ilçemiz gençlerimize sevdireceğiz” dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.