Başarı değerlendirme sınavı

Başarı değerlendirme sınavı
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesindeki lise ve ilköğretim okullarında SBS ve YGS’ye yönelik başarı değerlendirme sınavları yapıldı.

294 ÖĞRENCİ KATILDI

Edinilen bilgiye göre sınava, ilköğretim 6, 7 ve 8’nci sınıflardan 288, 9, 10, 11 ve 12’nci sınıflardan 294 öğrenci katıldı.

Sulakyurt ilçe Milli Eğitim Müdürü Recep Yıldırım, yaptığı açıklamada, ilçede ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik SBS ve YGS başarı değerlendirme sınavının gerçekleştirildiğini, öğrencilerin, yılsonunda girecekleri sınavlara hazırlık olması bakımından, sınav heyecanını ve sınav kaygısını en aza indirmek amacıyla yapılan sınav sonucunda öğrencilerin genel durumlarının da ortaya çıkmış olacağını söyledi.

OKULLAR YARIM GÜN TATİL

Yıldırım, ‘Ayrıca, sınav sonrasında düşük puan alan öğrencilere ek imkanlar sunmak suretiyle eksiklikleri gidererek öğrencilerimizi yıl sonundaki girecekleri asıl sınavlar olan SBS ve YGS sınavlarına hazırlamış olacağız’ dedi. Yapılan sınav sonrasında okullar, Kırıkkale Valiliği tarafından yarım gün tatil edildi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.