Keçiören’e 24 derslikli ilköğretim okulu

Keçiören’e 24 derslikli ilköğretim okulu
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0

Nüfus itibariyle Türkiye’nin en büyük ilçesi olan Keçiören’de eğitim ihtiyacını karşılamak amacıyla yeni okullara ihtiyaç var.

TOKİ ve Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Şenyuva Mahallesi’nde yaptırılan 24 derslikli Önder Ata İlköğretim Okulu törenle hizmete açıldı. Açılışa Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yanı sıra TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Keçiören Kaymakamı Mustafa Güler de katıldı.

Açılışta konuşan Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara’da ciddi sayıda okula ihtiyaç bulunduğunu dile getirerek hayırseverlerden eğitime destek istedi. Günümüz şartlarında 50-60 kişilik sınıfların artık kabul edilemeyeceğini ifade eden Vali Yüksel, Türkiye genelinde 20 bin derslik içeren 600’den fazla okul yapan TOKİ’ye teşekkür etti.

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar da kentsel dönüşüm projelerinin Türkiye için önemini vurgulayarak, Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Türkiye’nin gerdanına takılan bir ziynet olduğunu kaydetti. TOKİ olarak sadece konut üretmediklerini aynı zamanda okul da inşa ettiklerini belirten Bayraktar, Ankara’da şimdiye kadar 42 ilköğretim okulu ve 16 lise yaptırdıklarını sözlerine ekledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise konuşmasında Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olduğunu kaydederek, proje kapsamında 30 bin konut yapılacağını ve yakın bir zamanda da konutların hak sahiplerine teslim edilmeye başlanacağını söyledi.

Proje için bugüne kadar 450 trilyon lira harcandığını anlatan Başkan Gökçek, kaliteli konutlar üretildiğini, projenin tamlanmasıyla konutların değerinin en az iki kat artacağına işaret ederek, konutlarını satmak isteyen vatandaşlara projenin tamamlanmasının ardından satmaları uyarısında bulundu.

Okulun açılış töreninde konuşan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, nüfus itibariyle Türkiye’nin en büyük ilçesi Keçiören’in eğitim anlamında yeteri kadar yatırımı henüz alamadığını vurgulayarak, özellikle son dönemde yapılan çalışmalarla bu alanda ilerlemeler kaydedildiğini belirterek, “Bizde belediye olarak okullarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasında elimizden gelen desteği sarfediyoruz.

Hem çocuklarımızın hem de vatandaşlarımızın eksiğinin tamamlanmasında çeşitli projelerle katkı sağlıyoruz” dedi. Konuşmalardan sonra Vali Alaaddin Yüksel, TOKİ Başkanı Bayraktar, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Keçiören Kaymakamı Mustafa Güler, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak okulun açılışını gerçekleştirdi. Heyet daha sonra okulu gezerken, öğrenciler de halkoyunları gösterisi sundu.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları ilgazetesi.com.tr.'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek ve ancak izinle kullanılabilir.

Görüşünüzü iletin ( kurallar)

Kuralları okudum, yorumum şartlara uygun.